Tunis- Kartagina- Sidi Bou Said

Wycieczka Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said to spotkanie z fascynującą historią Tunezji. Na własne oczy zobaczysz to, czego uczyłeś się na lekcjach historii. Poznasz cały przekrój przebogatej historii Tunezji : od Starożytnej Kartaginy, aż do czasów współczesnych. W muzeum Bardo (dodatkowo płatne – szczegóły na dole strony w sekcji „dodatkowo płatne”) zobaczysz najbogatszą na świecie kolekcję mozaik. Będziesz stąpał po ruinach starożytnej Kartaginy i dowiesz się jak powstało to starożytne państwo. Na wzgórzu Byrsa poznasz legendę założenia Kartaginy i zobaczysz porty punickie. Spacerując po Termach Antoniusza, docenisz potęgę cywilizacji rzymskiej. W urzekającym miasteczku poetów i malarzy – Sidi Bou Said – skosztujesz herbatki miętowej. Gubiąc się w jego biało-niebieskich uliczkach, zrozumiesz co tak przyciąga tam artystów. Spacerując po medynie, docenisz piękno architektury arabskiej i poznasz arabski styl robienia interesów. Wycieczka odbywa się regularnie co tydzień. Dokładny dzień tygodnia wyjazdu znajdziesz w cenniku  . Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem/wylotem ani z innymi imprezami klientów.


Przepiękne biało-niebieskie  miasteczko artystów i malarzy.

 • Przytulna kawiarenka mauretańska w której siedząc na matach wypalisz fajkę wodną i wypijesz herbatkę z orzeszkami pini
 • Jeden z najbardziej monumentalnych budynków w Imperium Rzymskim

Dom Arabskiego arystokraty przekształcony w muzeum

Legendarne wzgórze które dało początek  Kartaginie. 

 • Główna reprezentacyjna ulica Tunisu w stylu kolonialnym.

Stare miasto Tunisu wpisane na listę  UNESCO.

Światowej klasy, muzeum narodowe Tuezji z największą na świecie kolekcją mozaik.

Główne atrakcje

Zarezerwuj w cenie 45 Euro/osobę

Sidi Bou Said. Spędzisz tutaj około 1.5 godziny. Zobaczysz  dwa punkty widokowe z których zrobisz wspaniałe zdjęcia. Odwiedzisz jedną z kawiarni o mauretańskim wystroju  oraz oryginalny dom z końca XXVIII w przekształcony w muzeum.


Cafe de Nattes jedna z najstarszych kawiarni w Sidi Bou Said w w przepięknym mauretańskim stylu. Możesz tam zamówić przepyszną herbatkę z orzeszkami pini którą wypijesz siedząc na matach. To tutaj spędzali czas André Gide, Paul Klee oraz inni słynni artyści tworzący w Sidi Bou Said.


Dar el Annabi XVIIw dom bogatego mieszczanina przekształcony w muzeum. Jest miejsce wyjątkowo urokliwe i fotogeniczne. W domu zobaczysz między innymi tradycyjne patio, sypialnię letnią, salę modlitewną, bibliotekę, kuchnię oraz ekspozycje pokazujące między innymi stroje ślubne oraz rytuał nakładania henny. Zrobisz też świetne zdjęcia miasteczka z tarasu widokowego.


Wzgórze Byrsa. Górujące nad Kartaginą wzgórze które według legendy dało początek miastu. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na zatokę Tuniską oraz porty punickie. Świetne miejsce do zrobienia panoramy. Można też sfotografować majestatyczny budynek byłej katedry Świętego Ludwika.


Termy Antonia. W czasach rzymskich była to jedna z najwspanialszych budowli świata świata. Mimo że obecnie zachowały się tylko ruiny to nadal wrażenia są piorunujące. Obowiązkowy punkt wycieczki do Kartaginy.


Avenue Habib Bourgiba. Przespacerujesz się po głównej ulicy Tunisu po drodze mijając kilka ciekawych punktów takich jak katedra Św.Wincentego, pomnik średniowicznego filozofa Ibn Khalduna i popularne miejsce do zrobienia zdjęć z napisem „I love Tunis”. Dojdziesz to głównej bramy mediny „Bab Phar” przy której znajduje się fontanna oraz fotogeniczny hotel w stylu kolonialnym.


Medina. Barwna, tętniąca życiem stara część Tunisu z dziesiątkami kameralnych sklepików w których można zakupić najróżniejsze pamiątki przy okazji trenując trudną sztukę targowania się. Wąskie uliczki, tradycyjnie ubrani ludzie i oryginalne wzory pamiątek dają następną okazję do zrobienia świetnych ujęć. Uwaga! Osoby które zdecydują się na zwiedzanie muzeum Bardo przejdą przez medinę z przewodnikiem a następnie udadzą się również z przewodnikiem do muzeum. Pozostali będą mili na medinie 1.5 godziny dodatkowego czasu na zakupy.


Muzeum Bardo* jest muzeum narodowym Tunisu, które szczyci się największą na świecie kolekcją mozaik z czasów rzymskich. Ponadto znajdują się tam eksponaty z czasów punickich a wszystko jest wyeksponowane w sposób którego nie powstydziłyby się najlepsze muzea na świecie. Odwiedzenie muzeum Bardo jest fakultatywne (dodatkowo płatne). Osoby które zdecydują się na zwiedzanie muzeum Bardo przejdą przez medinę z przewodnikiem a następnie udadzą się również z przewodnikiem do muzeum żeby po powrocie dołączyć do pozostałej części grupy która w tym czasie miała dodatkowy czas własny na zakupy. ::: Uwaga w chwili obecnej muzeum jest ZAMKNIĘTE do odwołania :::

Raz w tygodniu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Cały dzień wyjazd w porze śniadania   a powrót przed kolacją.  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Polski przewodnik: przewodnik polski lub polskojęzyczny
 • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Obiad: Obiad w cenie płacimy dodatkowo jedynie za napoje.
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do Kartaginy  około 12 TND
 • Bilety do Dar Annabi około 6 TND dzieci do 5 lat gratis
 • Zwiedzanie Muzeum  Bardo*   20TND
 • Napoje do obiadu
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwki -Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mnij niż 2TND/os

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.

Zarezerwuj w cenie 45 Euro/osobę

25 myśli na temat “Tunis- Kartagina- Sidi Bou Said

 1. Wszystko odbyło się zgodnie z programem, super przewodnik, zwiedzony każdy zakątek, gorąco polecam, cenowo taniej niż u rezydenta z biura podróży, a po drodze i tak się spotykaliśmy w różnych miejscach, więc nie warto przepłacać, ponadto luksus jazdy klimatyzowanym busem a nie autokarem

 2. Wycieczka Tunis – Sidi Bou Said – Kartagina z Tunezja.travel.pl
  Drugi raz z tym biurem, po Sahara Explorer. Wszystko załatwiane przez messengera, przelew złotówkowy. Punktualnie, z dobrym tempem, fachowym przewodnikiem! Dopłacaliśmy jedynie 5DT za zwiedzanie domu-muzeum w Sidi Bou Said (pyszna herbatka już w cenie) i 12DT za Termy i Kartaginę (jeden bilet – trzeba zachować po termach). Obiad w cenie wycieczki przepyszny, lody na deser cudowne Bardzo polecam, bo wycieczka super, zdecydowanie warta swojej ceny, a stały kontakt z organizatorem – bezcenny

  1. Niestety w Sidi Bou Said byliśmy tylko niecałą godzinę i przewodnik nawet nie wspomniał o możliwości zwiedzenia domu-muzeum.Po za tym uważam że w opisie wycieczki powinno być nadmienionej o dodatkowych opłatach za bilety.Reszta bez zastrzeżeń.

 3. Bardzo ciekawa wycieczka, mnóstwo informacji przekazanych przez przewodnika, przepiękne widoki. Formalności załatwione przez WhatsApp, sprawnie i profesjonalnie. Cenowo korzystniej niż u rezydenta czy w hotelu. Organizacja na najwyższym poziomie, klimatyzowany autokar, odbiór spod drzwi hotelu 🙂 Polecam bardzo samą wycieczkę jak i biuro Tunezja Travel

 4. Rewelacyjna wycieczka z Panem „Mucha” (Tunezyjczyk mówiący w języku Polskim) Wczoraj wróciłyśmy z trasy Tunis-Kartagina- Sidi Bou Sadi. Realizacja zgodna z programem. Spokojne tępo zwiedzania. Pan „Mucha” jest pogodnym i bardzo zabawnym człowiekiem, świetnie radzi sobie nawet z dużymi grupami. Gorąco polecam !!

 5. Serdecznie polecam tę wycieczkę. Przesympatyczna przewodniczka opowiadająca historię i ciekawostki dotyczące Tunezji- taki przewodnik z duszą i dużym doświadczeniem. Sprawnie przeprowadzona wycieczka. Wszystko dobrze zorganizowane. 🙂

 6. Wycieczka rewelacja, byliśmy w zeszłą sobotę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, zachwyceni tymi 3 miejscami. Przepiękne krajobrazy. Kontakt z organizatorem-sprawnie, bardzo pomocny, dziękujemy. Pani Marianna-przewodnik, bardzo przemiła osoba, opowiadała tak ciekawie, że aż żal było się rozstawać. Obiad pyszny, klimatyzowany bus.
  Polecamy, miło i ciekawie spędzony dzień.

 7. Byliśmy na tej wycieczce 24.06.2023. Organizacja i przewodnik Turecki mówiący po polsku. Super. Ale Pani Marianna na większy plus z poprzedniej wycieczki. Pomimo to pozdrawiamy przewodnika i organizatorów. Polecam wycieczkę. Tomasz

 8. Wycieczka bardzo fajna, Tunezja w pigułce, szkoda że muzeum Bardo zamknięte. Punktualnie, odbiór z hotelu, smaczny obiad . Przewodnicy Marianna i Ibrahim przemili , pomocni , kompetentni. Polecam

 9. Wycieczka bardzo ciekawa, a przewodnik Pani Marianna jest rewelacyjna. Bardzo ciekawie opowiadała nam zarówno o historii jak i obyczajach, o tym co widzimy za oknem autokaru. Jest przesympatyczna, dbała o całą grupę przez cały czas. Polecam biuro podróży. Byliśmy z tym samym biurem jeszcze na 3 innych wycieczkach. Wszystko sprawnie załatwione. Kontakt bieżący przed Whatsapp.

 10. Wycieczka odbyła się zgodnie z planem. Wszystko załatwione przez Whats App, przelew złotówkowy. Bardzo dobry kontakt z biurem i dobra cena. Dopłata z bilet w Kartaginie 12DT i dom arabski ( dla chętnych 5DT ). Jedyny minus to Pani przewodniczka , można dużo lepiej ( doświadczenie z wielu innych wycieczek ).

 11. Wycieczka odbyła się zgodnie z planem. Wszystko załatwione przez Whats App, przelew złotówkowy. Bardzo dobry kontakt z biurem i dobra cena. Dopłata z bilet w Kartaginie 12DT i dom arabski ( dla chętnych 5DT ). Jedyny minus to Pani przewodniczka , można dużo lepiej ( doświadczenie z wielu innych wycieczek ). Polecam biuro Tunezja Travel.

 12. Kontakt z biurem ok. Płatność zrealizowana jeszcze w PL.
  Wycieczka 22.07 b. słaba duża część z programu niezrealizowana bądź nieopowiedziana – niestety przewodnik nie stanął na wysokości zadania.

 13. Wspaniała wycieczka, z perfekcyjną organizacją. Przewodniczka p. Marianna cudowna kobieta, ze świetnym poczuciem humoru i ciekawymi informacjami, których nie było aż nadto. Duży plus za streszczenie historii i czas wolny do zdjęć, zakupów, odpoczynku. Świetna atmosfera, profesjonalna obsługa! Z całego serca polecam Tunezja Travel!!

 14. Fantastyczna wycieczka ! Profesjonalna obsługa . Wszystko załatwione przez Whatssapp jeszcze w Polsce . Wiele interesujących ciekawostek dzięki temu , że przewodnik jest Tunezyjczykiem świetnie mówiącym po polsku .

 15. Bardzo ciekawa wycieczka, mnóstwo informacji przekazanych przez przewodnika,pana Kaima -przesympatyczny człowiek o bardzo dużej wiedzy o swoim kraju i potrafił ją przekazaćprzepiękne widoki. Formalności załatwione przez WhatsApp, sprawnie i profesjonalnie. Cenowo korzystniej niż u rezydenta czy w hotelu. Organizacja na najwyższym poziomie, klimatyzowany autokar, odbiór spod drzwi hotelu Polecam bardzo samą wycieczkę jak i biuro Tunezja Travel

 16. Braliśmy udział w wycieczce do Kartaginy, Sidi Bou Said, Tunisu. Organizacja rewelacja, bardzo mili przewodnicy o dużej wiedzy związanej z regionem. Szczerze polecam. I taniej niż w biurze. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Super!

 17. Bardzo fajna wycieczka , profesjonalnie zorganizowana. Wszystko zgodnie z opisem. Pani przewodnik wspaniała . Wszystko załatwione jeszcze z Polski. Dziękujemy za niezapomniane przeżycia i polecamy

 18. Wycieczka pozostawia wiele do życzenia. Przewodnik opowiada historię Tunezji w autobusie ( suche fakty, które można przeczytać w internecie). Po przyjeździe do zaplanowanych miejsc powtarza to co już wcześniej powiedział, po czym zostawia zwiedzających samym sobie. Na miejscu brak jakiegokolwiek zainteresowania grupą. Po przyjeździe do Tunisu pokazał katedrę, o której nic nie powiedział, miejsce demonstracji i bramę. Po tym kazał nam się przejść jedną uliczką i wrócić za 1,5 godziny do autokaru. To samo było w Sidi Bou Said. Obiad, który jest w cenie odbył się w obskurnej, brudnej restauracji ( może to standard w Tunezji)… jedzenie niedobre, byle jakie. Jestem bardzo zawiedziona tą wycieczką. Szkoda pieniędzy

 19. Nasza pierwsza wycieczka z tym biurem i od razu wiedziałam że to strzał w 10. Wszystko zgodnie z opisem, punktualny odbiór, super przewodnik. Szkoda tylko, że muzeum było zamknięte. Pyszne opuncje i migdały na starym mieście. Moc wrażeń i wspomnień zamkniętych na cudownych fotografiach. Polecam każdemu z całego serca – na pewno się nie zawiedziecie 🙂

 20. Mieliśmy okazję być na tej wycieczce wszystko dobrze zorganizowane nasza Pani przewodnik Helenka dę świetnie się sprawdziła troszkę więcej czasu przydało by się w Side i wizyta w Kartaginie rewelacja ,trochę przytłoczyło nas Tunis Medina ciasno,tłoczno i duszno ale trzeba to przeżyć .Polecam

 21. Nasza pierwsza wycieczka z tym biurem, wszystko załatwione bez problemu. Piękne widoki, a tunezyjskie Santorini zachwyca. Kartagina historyczne miasto. Tunis niestety mnie nie zachwycił. Przewodnicza Pani Helenka dała radę,Polecam wszystkim, następną wycieczkę z tym biurem właśnie kończymy. Pozdrawiamy

 22. Nasza pierwsza wycieczka z tym biurem, wszystko załatwione bez problemu. Piękne widoki, a tunezyjskie Santorini zachwyca. Kartagina historyczne miasto. Tunis niestety mnie nie zachwycił. Przewodnicza Pani Helenka dała radę,Polecam wszystkim, następną wycieczkę z tym biurem właśnie kończymy. Pozdrawiamy

 23. Pani przewodnik Helena bardzo sympatyczna. Widać ze pracuje z pasja. Wszystko tłumaczy, pokazuje, opowiada i jest pomocna. Idelany przewodnik na każdą wycieczkę. Polecam i na pewno skorzystam z usług przewodniczych tej pani na następnej wycieczce.

 24. Bardzo fajna wycieczka choć z powodu dużej liczby chętnych do głosowani trochę biegaliśmy to i tak wiele zdołaliśmy zobaczyć a przy tym Ambasadę Polski do której zostaliśmy zawiezieni pod same drzwi Polecam

Dodaj komentarz