Sahara Explorer + Ksar Ghilane

Absolutny hit sezonu. Jedyna wycieczka dwudniowa z Jerby podczas której odwiedzisz zarówno oazę Ksar Ghilane jak i też Góry Atlasu i „Miasteczko z Gwiezdnych Wojen”. W ciągu dwóch dni wyjeżdżając z Jerby zobaczysz większość atrakcji południa Tunezji, niewiele mniej niż podczas 3 dniowego jeep safari z Sousse. Jest to możliwe ponieważ Jerba znajduje się ponad 300 km na południe od Sousse (5h jazdy) Tak więc daje to dodatkowe pół dnia zwiedzania. Dzięki bardzo pomysłowemu wykorzystaniu tego czasu będziesz w stanie zwiedzić dużo więcej niż wybierając ofertę rezydenta.. W ciągu dwóch dni: Dojedziesz do skraju Wielkiego Ergu Wschodniego i odwiedzisz oazę Ksar Ghilane przejedziesz się na wielbłądzie. Obejrzysz kultowe dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , zobaczysz jezioro po horyzont pokryte solą i przejedziesz się trasą rajdu Paryż-Dakar. Gwarantujemy Ci że przejazd ten podniesie twój poziom adrenaliny do poziomu jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Odwiedzisz  wioski Berberów i będziesz podziwiał księżycowy krajobraz pustynnych gór. Zobaczysz berberyjskie spichlerze i zapierające dech krajobrazy. Spędzisz noc w hotelu na skraju oazy gdzie kąpiąc się w basenie skąd będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone saharyjskie niebo. Żeby ułatwić ci porównanie programów, w opisie szczegółowym( * ) oznaczyliśmy punkty których nie znajdziesz w programie rezydenta. Wycieczka odbywa się zwykle w PONIEDZIAŁKI Dokładny dzień tygodnia wyjazdu znajdziesz w cenniku  . Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem/wylotem ani z innymi imprezami klientów. Natomiast mniej intensywny program Sahara Explorer z Djerby jest organizowany przez cały rok.

[smartslider3 slider=6]

Zwykle jednak poniżej 10 osób

Odwiedzisz w sumie trzy  oazy

 1. Oazę Górską Chebika - spacer po Górach Atlasu
 2. Oazę pustynną w okolicach Tozeur - tutaj oprócz spaceru będzie przejazd bryczkami.
 3. Oazę Ksar Ghilane 

Zobaczysz trzy typy pustyni 

 1. W Ksar Ghilane- pustynię piaszczystą 
 2. Na Chott el Jerid - pustynię solną
 3. Na Chott el Gharsa - pustynię ilastą

Zobaczysz TRZY  lokalizacje w których kręcono "Gwiezdne Wojny"

 • Sidi Driss - dom Skywalkera
 • Medenine - kwatery niewolników
 • Mos Espa - imponująca scenografia filmowa całego miasteczka w okolicach Nefty.

Odwiedzisz Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią są tam ponadto bajeczne krajobrazy.

Niesamowite wrażania podczas jazdy po wydmach 

Jeśli nie uprawiasz sportów ekstremalnych to na pewno w życiu nie doświadczyłeś podobnej "jazdy bez trzymanki".

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.
 1. Chott El Jerid   5000km kwadratowych pokryte sola największe w Afryce Północnej
 2. Chott el Gharsa sól zmieszana z iłem ekstremalna jazda  off road.

 

 

 • Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni

 

 

 • Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

 

 

Żadna inna firma nie organizuje wycieczki która w ciągu dwóch  dni odwiedza oazę Ksar  Ghilane oraz "Miasteczko z Gwiezdnych Wojen"

 

 

Cała wycieczka jest prowadzona po polsku.

 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.
Zarezerwuj w cenie 130Euro/osobę

Główne atrakcje


Ksar Ghilane*  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Ksary*  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz Ksar w miejscowości Medenine.


Wielbłądy, Quady –  Podczas wyjazdu dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami w okolicach Douz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim w Ksar Ghilane*.


Jazda po wydmach to jeden z najatrakcyjniejszych punktów programu dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń ale będzie można tez zrobić świetne zdjęcia ponieważ zatrzymujemy się na szczycie wydmy będącej idealnym punktem widokowym.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chott el Jerid Największe słone jezioro w Afryce Północnej ponad 5000km2 równej jak stół powierzchni pokrytej solą i piaskiem a czasami też wodą. Drugiego dnia wczesnym rankiem będziesz podziwiać nad tym jeziorem wschód słońca.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz dwa miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” gdzie kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz robiący niesamowite wrażenie „Mos Espa” kosmiczny port z planety Tatooine z epizodu I


Ekstremalna jazda terenowa – Ostra jazda bez trzymanki, to bez wątpienia najbardziej ekscytujący punkt programu. Mało kto jest w stanie powstrzymać się od krzyków podczas tych akrobacji. Taki roller coaster z tym ze w samochodzie.


Rajd Paryż Dakar.  Część trasy prowadzi drogami terenowymi wykorzystywanymi podczas rajdu Paryż-Dakar. niesamowite widoki i wrażenia a do tego ostra jazda.


Góra wielbłąda–   bardzo charakterystyczna znana z filmów np 'Angielski pacjent” góra w kształcie siedzącego wielbłąda.


W Górach Atlasu odwiedzisz oazę górską , Chlebika w której będziesz miał czas na spacer i podziwianie zapierających dech krajobrazów.


Wizyta w oazie pustynnej. Relaksująca przejażdżka bryczką w cieniu palm przyniesie ci chwilę ulgi od prażącego słońca. Następnie podczas spaceru z przewodnikiem po oazie przypominającej rajski ogród zapoznasz się z roślinnością i systemem nawadniającym czasami można tam też zakupić świeże daktyle.Zarezerwuj w cenie 130 Euro/osobę

Raz w tygodniu zwykle w poniedzielki, czasami w środy. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne 2 dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego  a powrót przed kolacją dnia drugiego.  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Djerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: Autobus + jeepy Jeepy 4x4 - 
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg w hotelu 4*
 • 1x kolacja, 2x obiady i 1x śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora

 

 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 35TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  od 25EUR/os
 • Zwiedzanie bryczkami oazy w Tozeur 15TND/os
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 25% zniżki.

Dodaj komentarz