3 Dniowe Jeep Safari

W ciągu trzech dni  zobaczysz praktycznie wszystkie atrakcje  południa Tunezji.   Więcej się po prostu nie da. Dojedziesz do skraju Wielkiego Ergu Wschodniego i dotkniesz charakterystycznego piasku o czerwonawej barwie, przejedziesz się na wielbłądzie. Obejrzysz kultowe dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią, zobaczysz jezioro po horyzont pokryte solą i przejedziesz się trasą rajdu Paryż-Dakar. Gwarantujemy Ci że przejazd ten podniesie twój poziom adrenaliny do poziomu jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Odwiedzisz  wioski Berberów i bedziesz podziwiał księżycowy krajobraz pustynnych gór. Zobaczysz berberyjskie spichlerze i zapierające dech krajobrazy. Nie spotkasz natomiast tłumów turystów gdyż w te rejony Tunezji wybierają się jedynie bardzo nieliczni podróżnicy.  Przy okazji odwiedzisz największy w Afryce amfiteatr oraz wpisany na listę zabytków UNESCO meczet w Kairuanie.  Spędzisz dwie noce na pustyni. Jedną w hotelu na skraju oazy gdzie kąpiąc się w basenie skąd będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone saharyjskie niebo. Druga noc to prawdziwa przygoda spędzisz ją w namiocie berberyjskim w oazie położonej prawie 100km w głębi Sahary.   Będziesz się mógł tam wykąpać w naturalnym jeziorze termalnym. 3 dniowe Jeep Safari to wyprawa bardziej intensywna niż Sahara Explorer. Polecamy ją osobom które chcą zobaczyć coś więcej niż masowe imprezy  proponowane przez rezydentów. Wycieczka odbywa się zaledwie kilka razy do roku. Prosimy o składanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem żeby zwiększyć szanse na sformowanie grupy.


Zwykle jednak poniżej 4-8 osób

Ta impreza odbywa się w całości samochodami terenowymi

Odwiedzisz aż CZTERY   oazy

 1. Oazę Górską Chebika - spacer po Górach Atlasu
 2. Oazę Górską Thamerza - kanion i wodospad
 3. Oazę pustynną w okolicach Tozeur - tutaj oprócz spaceru będzie przejazd bryczkami.
 4. Oazę Ksar Ghilane - Nocleg pod namiotami 100km w głębi pustyni

Zobaczysz trzy typy pustyni 

 1. W Ksar Ghilane- pustynię piaszczystą 
 2. Na Chott el Jerid - pustynię solną
 3. Na Chott el Gharsa - pustynię ilastą

Zobaczysz TRZY lokalizacje w których kręcono "Gwiezdne Wojny"

 • Sidi Driss - dom Skywalkera
 • Mos Espa - imponująca scenografia filmowa całego miasteczka w okolicach Nefty.
 • Ksar Hadada  - kwatery niewolników

Odwiedzisz Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią są tam ponadto bajeczne krajobrazy.

Kultowa góra w kształcie siedzącego wielbłąda  znana z "Angielskiego Pacjenta"

Niesamowite wrażania podczas jazdy po wydmach 

Jeśli nie uprawiasz sportów ekstremalnych to na pewno w życiu nie doświadczyłeś podobnej "jazdy bez trzymanki".

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.
 • Chott El Jerid   5000km kwadratowych pokryte sola największe w Afryce Północnej
 • Chott el Gharsa sól zmieszana z iłem ekstremalna jazda  off road.

 

 

 • W programie imprezy jest wizyta w antycznej wsi berberyjskiej Chenini. 

 

 

 • Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni
 • Nocleg pod namiotem w oazie, rano obserwacja wschodu słońca nad Saharą. 

 

 

 • Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

 

 

 • El Djem wpisany na listę UNESCO świetnie zachowany jeden z największych rzymskich   amfiteatrów (Największy w Afryce)
 • W drodze powrotnej z Sahary postój przy wpisanym na listę UNESCO najstarszym meczecie w Tunezji -Sidi Oqba. 

 

 

 • Ta impreza odbywa się zaledwie kilka razy w roku. Jest naprawdę mało prawdopodobne że ktokolwiek z twoich znajomych pojechał na taką imprezę.

 

 

Cała wycieczka jest prowadzona po polsku.

 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.
 • To jedyna dostępna na rynku trzydniowa wyprawa na Saharę z z rejonu Sousse/Hammamet  z noclegiem pod namiotem. Z pewnością nie kupisz u rezydenta nawet podobnej wycieczki. 

 

 

Zarezerwuj w cenie od 250Euro/osobę

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Podczas wyjazdu dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami w okolicach Douz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim w Ksar Ghilane.


Jazda po wydmach to jeden z najatrakcyjniejszych punktów programu dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń ale będzie można tez zrobić świetne zdjęcia ponieważ zatrzymujemy się na szczycie wydmy będącej idealnym punktem widokowym.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chenini  Wioska berberyjska położona na szczycie góry. Jedna z tak zwanych wiszących wiosek. W lokalnej uroczej kawiarence w najwyższym punkcie wioski będziesz się rozkoszować herbatką miętową podziwiając zapierające dech widoki.


Noc w namiocie berberyjskim to jedna z największych atrakcji programu. Spędzisz ją wsłuchując się niesamowitą ciszę pustyni i wpatrując się w rozgwieżdżone niebo, a świcie obejrzysz wschód słońca nad Saharą.


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Chott el Jerid Największe słone jezioro w Afryce Północnej ponad 5000km2 równej jak stół powierzchni pokrytej solą i piaskiem a czasami też wodą.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz trzy miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz Ksar Hadada gdzie z kolei znajdowały kwatery niewolników w epizodzie I „Mroczne Widmo”. Największe wrażenie robi jednak „Mos Espa” kosmiczny port z planety Tatooine również z epizodu I.


Ekstremalna jazda terenowa – Ostra jazda bez trzymanki, to bez wątpienia najbardziej ekscytujący punkt programu. Mało kto jest w stanie powstrzymać się od krzyków podczas tych akrobacji. Taki roller coaster z tym ze w samochodzie.


Rajd Paryż Dakar.  Część trasy prowadzi drogami terenowymi wykorzystywanymi podczas rajdu Paryż-Dakar. niesamowite widoki i wrażenia a do tego ostra jazda.


Góra wielbłąda–   bardzo charakterystyczna znana z filmów np 'Angielski pacjent” góra w kształcie siedzącego wielbłąda.


W Górach Atlasu odwiedzisz dwie oazy górskie. Pierwsza z nich to Chlebika w której będziesz miał czas na spacer i podziwianie zapierających dech krajobrazów.


Druga z oaz to Thamerza. Ta z kolei urzeka przepięknym wodospadem niczym naturalnym parkiem wodnym na Saharze i monumentalnym kanionem.


Wizyta w oazie pustynnej niczym w rajskim ogrodzie przyniesie chwilę ulgi od prażącego słońca. Oprócz spaceru z przewodnikiem podczas którego zapoznasz się z roślinnością i systemem nawadniającym będziemy też czas na relaksujący przejazd bryczką w cieniu palm.


Zabytki – El Djem świetne zachowany, największy w Afryce i jeden z największych na świecie amfiteatrów z czasów Rzymskich oraz meczet Sidi Oqba (z zewnątrz) – oba wpisane na listę zabytków UNESCO,too miłe dodatki to atrakcji pustynnych które odwiedzamy na Saharze.


Zarezerwuj w cenie od 250Euro/osobę

Średnio raz w miesiącu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne 3 dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego  a powrót przed kolacją dnia trzeciego .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Mahdia
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny  przewodnik przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: w całości Jeepami 4x4 
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg pod namiotami.
 • Nocleg w hotelu minimum 3*
 • 2x Kolacja, 3x obiady i 2x śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do El Djem* około 12 TND (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 35TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  od 60TND/os
 • Zwiedzanie oazy bryczką 15TND/os 
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwek dla kierowcy jeepa Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 20TND/os 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 25% zniżki.