Oaza Ksar Ghilane (1 dzień)

Wyprawa do Ksar Ghilane to propozycja dla osób które chcą przeżyć ekskluzywną egzotyczną przygodę jednak z różnych względów mogą na nią poświęcić tylko jeden dzień. Największą atrakcją wyjazdu jest wizyta w położonej prawie 100 km w głębi Sahary oazie Ksar Ghilane. Podczas tej wyprawy zobaczysz ponadto: jedną z lokalizacji w których kręcono „Gwiezdne Wojny”, pustynię piaszczystą, domy jaskiniowe, ksary oraz niesamowite bezludne krajobrazy południa Tunezji. Do tego będziesz miał okazję pojeździć po pustyni na wielbłądzie i/lub quadzie i wykąpać się w jeziorku na środku pustyni. Wycieczka odbywa się zwykle w PONIEDZIAŁKI . Dokładny dzień tygodnia wyjazdu znajdziesz w cenniku  . Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem/wylotem ani z innymi imprezami klientów.


Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni

Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

Mnóstwo niesamowitych krajobrazów

 • Rejon Ksur - księżycowy krajobraz praktycznie bezludnych gór. 
 • Pustynia piaszczyta - w okolicach  i Ksar Ghilane

 

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.
 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.

Polski przewodnik od minimum 4 uczestników  z   Polski. Po wyjeździe z Ksar Ghilane w drodze powrotnej do hoteli transfer tylko z kierowcą. 

ZAREZERWUJ

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Oaza oferuje też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami oraz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz miejsce w których nagrywano ten słynny film. „Sidi Driss” gdzie kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja”


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Co tydzień dokładny dzień wyjazdu znajdziesz w cenniku   Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Cały dzień.  Wyjazd w porze śniadania a powrót przed kolacją. .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Jerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: Jeepami 4x4  lub minibusem w zależności od wielkości grupy
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Obiad w oazie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora

 

 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 40 TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze*  pojedynczy  100TND=(30EUR)/os  / - 135 TND=(40 EUR) /os podwojny
 • Napoje do obiadu 
 • Pamiątki i inne wydatki własne, takie jak napoje i przekąski 
 • Napiwek dla kierowcy 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.

ZAREZERWUJ
Na wybranych wycieczkach po wyjeździe z Ksar Ghilane możliwy powrót do hoteli tylko pod opieką kierowcy.

2 myśli na temat “Oaza Ksar Ghilane (1 dzień)

 1. Gorąco polecam wycieczki organizowane przez tunezja.travel.pl . Piękne widoki i przezycia. Pani przewodnik Tamara spisała się na medal opowiadając o Tunezji i miejscach które widzieliśmy. Dodatkowym atutem są kameralne grupy.

 2. Z całego serca polecamy wycieczkę jednodniową z biurem podróży Tunezja Travel. Byliśmy grupą dziesięcioosobową i na pewno długo nie zapomnimy tego dnia, ale najlepsze co nas spotkało na wycieczce to Pan przewodnik Kais, dzięki któremu dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat Tunezji, a przede wszystkim Pan Kais dostosował cały wyjazd do naszych potrzeb.
  Cała wycieczkę oczywiście na 5 gwiazdek.
  Jeżeli kiedykolwiek wrócimy do Tunezji to na pewno ponownie skorzystamy z wycieczki z tym biurem.

Dodaj komentarz