Berberowie i Nomadzi 4×4 (1 dzień)

W ciągu zaledwie jednego dnia odwiedzisz największą lądową pustynię świata Saharę a dokładnie skraj pustyni piaszczystej – wielkiego Ergu wschodniego. Przejedziesz się na wielbłądzie, obejrzysz kultowe dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” i odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią. Na zakończenie w miejscowości Medenine zobaczysz jeszcze berbersyjskie spichlerze zwane ksarami

Oblicza Sahary  to propozycja dla osób które chcą zobaczyć Saharę w dość  krótkim czasie (tylko 1 dzień) Wycieczka odbywa się w całości samochodami terenowymi.


Główne atrakcje


  • Wielki Erg Wschodni – pustynia piaszczysta w okolicach Douz
  • Jazda na wielbłądach  –  po Saharze w okolicach miejscowości Douz
  • Domy jaskiniowe w słynnej miejscowości Matmata
  • Dekoracje z „Gwiezdnych Wojen” -położone w Matmacie  Lars Homestead
  • Spichlerze berberskie  W miejscowości Medenine.

 


Aktualną cenę znajdziesz w   cenniku

Gwarantujemy najniższą cenę. Jeśli znajdziesz taką samą wycieczkę w niższej cenie w innym biurze lub u rezydenta zwrócimy Ci różnicę.

(dzieciom do 12 roku życia przysługuje zniżka 50%).


Ubiór podczas  wyjazdu na Saharę

Wbrew wielu relacjom  z programów telewizyjnych o Saharze, w Tunezji nie występują ekstremalne temperatury ani te dodatnie ani ujemne. Oczywiście  nie można powiedzieć ze ‚telewizja kłamie” takie skrajności zdarzają się, z   tym tylko że nie na obrzeżach Sahary które odwiedza się podczas wycieczek zorganizowany,  a kilkaset kilometrów w jej głębi gdzie takie zorganizowane wycieczki nie docierają. W okresie od V-X wystarczy lekki przewiewny strój czapka na głowę i okulary przeciwsłoneczne. W pozostałym okresie dodatkowo można zabrać polar i kurtkę chroniąca od wiatru. W kwestii obuwia najlepiej sprawdzają się sandały trekingowe mogą też być adidasy ale na pewno nie klapki.

Dodaj komentarz