Pieniądze w Tunezji

Dinar tunezyjski

Lokalną walutą obowiązującą na terenie Tunezji jest dinar tunezyjski. Praktycznie tylko w tej walucie można dokonywać zakupów. Dinary tunezyjskie można zakupić wyłącznie w Tunezji.

Monety

[slideshow_deploy id=’183′] .

(Zdjęcia: wikipiedia.org)

 

Banknoty

[slideshow_deploy id=’190′] .

(Zdjęcia: wikipiedia.org)

Kurs dinara tunezyjskiego

Już od wielu lat kurs dinara tunezyjskiego oscyluje w w granicach 2zł (od 2,1 do 1,85 w zależności od sezonu) Kurs można sprawdzić na dwa sposoby na stronie NBP lub korzystając kalkulatora online który ponadto wylicza jaką walutę zakupić w Polsce żeby ją później wymienić w Tunezji na dinary

Format cen

Europejczykom na początku trudno jest połapać się w dinarach, ponieważ 1 dinar dzieli się na 1000 jednostek (milimów), a nie 100. Stąd ceny zazwyczaj podawane są w tysiącach, np. 2100 DT, to 2 dinary i 100 milimów. Nie należy więc wpadać w panikę widząc ze kawa w kawiarni kosztuje 1.500 DT NIE oznacza to bowiem 1500 dinarów (3000zł!) a 1,5 (jeden i pół) dinara (3zł)

 

Dewizy

Można wwozić dowolną ilość dewiz, ale pamiętajmy, że wywozić możemy maksymalnie równowartość 1000 USD na osobę (chyba, że przy wjeździe została zadeklarowana większa kwota dewiz).

Dodaj komentarz