Sahara i ksary z Jerby

W ciągu dwóch dni.  Dojedziesz do skraju Wielkiego Ergu Wschodniego i dotkniesz charakterystycznego piasku o czerwonawej barwie, przejedziesz się na wielbłądzie. Obejrzysz rzadko odwiedzane dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią. Przespacerujesz się przez rozpiętą „wiszącą” na szczycie góry wioskę Berberów i będziesz podziwiać księżycowy krajobraz pustynnych gór. Zobaczysz antyczne wioski-spichlerze i zapierające dech krajobrazy. Nie spotkasz natomiast tłumów turystów gdyż w te rejony Tunezji wybierają się jedynie bardzo nieliczni podróżnicy.  Spędzisz  noc  w namiocie berberyjskim w oazie położonej prawie 100km w głębi Sahary skąd będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone tunezyjskie niebo kąpiąc się  w naturalnym jeziorze termalnym. Sahara i Ksary  to ekskluzywna wyprawa  szczególnie polecana osobom które uczestniczyły już w imprezie Sahara Explorer (lub podobnej) i przy ponownej wizycie w Tunezji chciałyby zobaczyć inne rejony Sahary których  impreza Sahara Explorer nie obejmuje. Wycieczka odbywa się zaledwie kilka razy do roku. Prosimy o składanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem żeby zwiększyć szanse na sformowanie grupy.

IMG20190518102804
IMG20190518103610
IMG20190518103829
IMG_2127-raw
IMG_0273
IMG_0020-org
IMG_7508-01_org
IMG_0614
IMG_0024
IMG_9985
IMG_9783
previous arrow
next arrow
IMG20190518102804
IMG20190518103610
IMG20190518103829
IMG_2127-raw
IMG_0273
IMG_0020-org
IMG_7508-01_org
IMG_0614
IMG_0024
IMG_9985
IMG_9783
previous arrow
next arrow


 UWAGA! Ważna informacja dla przeglądających na urządzeniach mobilnych. Naciśnij tutaj! 

Średnio dwa razy  w miesiącu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne dwa dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego   a powrót po południu  dnia drugiego .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Jerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: w całości Jeepami 4x4 
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg pod namiotami.
 • Kolacja, dwa obiady i śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora

 

 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 40TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze*  pojedynczy  100TND=(30EUR)/os  / - 135 TND=(40 EUR) /os podwojny
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne, takie jak napoje i przekąski 
 • Napiwek dla kierowcy jeepa Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 10TND/os 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 20% zniżki.

ZAREZERWUJ

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Oaza oferuje też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami oraz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim.


Przejazd przez malownicze góry Dahab dostarczy niesamowitych wrażeń, a postoje na punktach widokowych wzbogacą kolekcję świetnych zdjęć. Ruch na drogach w tym rejonie jest tak mały ze inne pojazdy mija się średnio co pół godziny.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chenini  Wioska berberyjska położona na szczycie góry. Jedna z tak zwanych wiszących wiosek. W lokalnej uroczej kawiarence w najwyższym punkcie wioski będziesz się rozkoszować herbatką miętową podziwiając zapierające dech widoki.


Noc w namiocie berberyjskim to jedna z największych atrakcji programu. Spędzisz ją wsłuchując się niesamowitą ciszę pustyni i wpatrując się w rozgwieżdżone niebo, a świcie obejrzysz wschód słońca nad Saharą.


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz dwa miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz Ksar Hadada gdzie z kolei znajdowały kwatery niewolników w epizodzie I „Mroczne Widmo”


Dodatki. Miłe dodatki uatrakcyjniające wyjazd to np postój na punkcie widokowym w Tamezret, gdzie w lokalnej kawiarni można zakupić atrakcje kulinarne południa Tunezji takie jak herbatka miętowa z migdałami oraz oblane miodem ciasteczka z bakaliami zwane rogiem gazeli. Można potem rozkoszować się tymi specjałami podziwiając krajobraz wioski berberyjskiej na szczycie wzgórza.


Zarezerwuj

Dodaj komentarz