Sahara Express

Sahara Express to propozycja dla tych którzy chcą przeżyć przygodę na Saharze, ale z różnych powodów mają do dyspozycji tylko jeden dzień. W ciągu zaledwie jednego dnia odwiedzisz Matmatę oraz oazę Douz ponadto zobaczysz kultowe miejsce gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”, pustynię piaszczystą , domy jaskiniowe i ksary. Do tego będziesz miał okazję pojeździć po pustyni na wielbłądzie i/lub quadzie.

Zwykle jednak poniżej 10 osób.

Pustynia piaszczysta w Douz.

Zobaczysz jedną z  lokalizacji  w których kręcono "Gwiezdne Wojny" a dokładnie  Sidi Driss - dom Skywalkera

Odwiedzisz Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią są tam ponadto bajeczne krajobrazy.

Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda.  

Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.

Niesamowicie fotogeniczne spichlerze berberyjskie. Odwiedzisz taki  obiekt mw Medenine.

 

Wycieczka jest prowadzona po polsku. Jednak po zakończeniu programu w Douz powrót do hoteli tylko z kierowcą. 

Zarezerwuj w cenie od 50Euro/osobę

Główne atrakcje


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz jedno z miejsca w których kręcono ten słynny film a miznowicie „Sidi Driss” czyli dom wujostwa Skywalkera.Wielbłądy, Quady –   Podczas wyjazdu dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami po pustyni piaszczystej w okolicach Douz, a dla tych którzy potrzebują więcej wrażeń, przejazd quadami po Saharze .


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz Ksar w miejscowości Medenine.


Dodatki. Miłe dodatki uatrakcyjniające wyjazd to np krótki postój na punkcie widokowym w Tamezret, gdzie w lokalnej kawiarni można zakupić atrakcje kulinarne południa Tunezji takie jak herbatka miętowa z migdałami oraz oblane miodem ciasteczka z bakaliami zwane rogiem gazeli. Można potem rozkoszować się tymi specjałami podziwiając krajobraz wioski berberyjskiej na szczycie wzgórza.


Raz w tygodniu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Jeden dzień.  Wyjazd w porze śniadania   a powrót przed kolacją.  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

Jerba

Zarzis

  • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny  przewodnik przy  minimum 4  klientach z Polski. 
  • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
  • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
  • obiad
  • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
  • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - 3oTND/os
  • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  60TND/os
  • Pamiątki i inne wydatki własne takie jak herbata, przekąski etc.
  • Napiwek dla kierowcy autobusu-Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 2TND/os 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.

Zarezerwuj w cenie od 50 Euro/osobę
Wycieczkę prowadzi polski przewodnik.
Jednak po zakończeniu zwiedzania ostatniego punktu wycieczki w Douz transfer do hoteli może odbywać się tylko z kierowcą. (już bez przewodnika)

Dodaj komentarz