Djerba w pigułce

Relaksująca wycieczka po najciekawszych zakątkach Djerby. Polski przewodnik opowie ci o wyspie i jej sekretach związanych z historią, kulturą i tradycją. Odwiedzisz tradycyjną manufakturę wyrobów garncarskich, fascynujące muzeum tradycji, najstarszą synagogę w Afryce Północnej oraz najnowszą atrakcję Djerby – galerię street art. Będzie też czas na zakupy pamiątek na targu w największym mieście wyspy Houmt Souk. Wycieczka odbywa się regularnie co tydzień w środy i/lub soboty. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem/wylotem ani z innymi imprezami klientów.


W seonie mogą się zdarzyć  jednak większe.

Podczas wycieczki będzie ci towarzyszył polski przewodnik. Przez swoje opowieści i historie  sprawi że wycieczka stanie się dużo bardziej interesująca i nie będzie to na pewno tylko  "zaliczanie"  kolejnych punktów.

Guella -wioska garncarzy  - przyjrzysz się jak wyrabiało się kiedyś wyroby garncarskie i zrobisz świetne zdjęcia.

 

Muzeum tradycji - bliskie spotkanie z historią i kulturą Tunezji. 

El Griba  - najstarsza synagoga w Afryce Północnej

Dziesiątki rewelacyjnych  murali wykonanych przez artystów z całego świata. Zrobisz świetne zdjęcia. 

 Okazja do zakupu oryginalnych pamiątek na lokalnym targu. 

Zarezerwuj w cenie 25Euro/osobę

Guellala – miasteczko garncarzy. Na własne oczy zobaczysz jak powstają przepięknie tradycyjne wyroby garncarskie. Przyjrzysz się całemu procesowi produkcji od przygotowania gliny, lepienia, obróbki na kole garncarskim aż do wypalania. Djerba obok Nabeul (miasto na północy Tunezji) to słynny ośrodek produkcji tradycyjnych wyrobów garncarskich w Tunezji.


Muzeum Tradycji. Kultura w najlepszym wydaniu tutaj docenisz dlaczego warto wybrać się na tę wycieczkę z przewodnikiem. Na pozór zwykłe eksponaty kryją wiele tajemnic i ciekawostek które opowie ci nasz przewodnik. Dowiesz się np. o rytuale nakładania henny.


El Ghriba – najstarsza synagoga w Afryce Północnej. Miejsce kultu diaspory żydowskiej na Djerbie oraz pielgrzymek Żydów z całego świata w związku z jedną z legend związanych z tym miejscem. Mało kto wie że w 2002 roku miał tu miejsce zamach terrorystyczny którego jednym z organizatorów był Polak. Uwaga jesli wyjazd odbywa sie w sobote to Synagogę mozna obejrzeć tylko z zewnątrz w inne dni można wejsć do środka.


Djerbahood w Erriadh, miasteczko zamienione w galerię street artu. Dziesiątki niesamowitych murali stworzonych przez twórców z kilkunastu krajów. Gwarantujemy ze zrobisz świetne zdjęcia.


Houmt Souk – Ostatni punkt programu to czas wolny w centrum największego miasta wyspy Houmt Souk. Możesz go wykorzystać na zakupy pamiątek na gwarnym lokalnym bazarze. Lub na zrobienie egzotycznych zdjęć. Nie zapomnij też odwiedzić jednej a uroczych lokalnych kawiarenek.Zwykle w soboty ale czasami też w srody . Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Wyjeżdżamy  w porze  śniadania dokładna godzina wyjazdu zależy od konkretnego hotelu i zostanie podana po przylocie do Tunezji. Wrócisz do hotelu w porze lunchu* *=Dla hoteli na wyspie nie ma z tym problemu dla hoteli w Zarzis nie zawze się udaje.

 • Djerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: przewodnik polski lub polskojęzyczny
 • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do Muzeum  około 12 TND
 • Wstęp do synagogi   1 TND
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwki -Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 2TND/os
Zarezerwuj w cenie od 25Euro/osobę

13 myśli na temat “Djerba w pigułce

 1. Polecam serdecznie, super wycieczka, male grupy-tylko 6 osób. Pani przewodnik cudowna, świetnie o wszystkim opowiada. Kierowca tez wesoły.

 2. Świetny przewodnik umiejący przekazać wiadomości o Djerbie i mieszkańcach. Mała grupa tylko 5 osób, kolejność zwiedzania dostosowana do panującego upału.

 3. Za krótko i za szybko, za mało. Co z tego że byliśmy w muzeum skoro zobaczyliśmy 1/3. Godzina na bazarze to też latanina. Guellala, to nie wizyta w wiosce tylko w sklepie. Faktem jest, że nie było „obowiązku” kupienia czegoś, ale sugestie już tak. Najpiękniejsze miejsce to Djerbahood, jakże inne od innych miejsc które widzieliśmy w trakcie wycieczki do oazy.

 4. Fantastyczna wycieczka po pięknej wyspie. Kolory i klimat powalają na łopatki. Obowiązkowo dla wszystkich którzy odwiedzili Djerbę. Pan przewodnik Kais przemiły i empatyczny.
  Polecamy!

 5. Polecam z całego serca tę wycieczkę. Grupa liczyła 4 osoby- bardzo kameralna. Zobaczyliśmy wszystko co było w ofercie oraz pani Tamara (przewodniczka, bardzo sympatyczna) zaprowadziła nas do tunezyjskiej kawiarni, która była w domu prywatnym. Prowadzą ją kobiety i w tradycyjny sposób parzą prawdziwą kawę.

 6. Pani Tamara fantastyczna przewodniczka. Włada także piękną polszczyzną, co juz jest rzadkością. Zaskoczenie, że trzeba płacić dodatkowo za muzeum, a tego nie było w programie. Przydałaby się także ogólnodostępna woda w autokarze. Mnie się trafiła grupa 42 osoby a miało byc kameralnie , nie jak u rezydenta, czym mnie skusilo biuro. Szkoda , że się zawiodłam…

 7. Po wczorajszej bardzo kiepskiej wycieczce -totalny chaos .Dzisiaj mile rozczarowanie . Djerba w pigułce bardzo ciekawy wypad . P Tamara profesjonalnym przewodnikiem . Pokazała nam to co jest najważniejsze . Przekazała nam wiele ciekawostek . Z pełną odpowiedzialnością polecamy tą wycieczkę . Pani Tamaro dziękujemy

Dodaj komentarz