Djerba w pigułce

Relaksująca wycieczka po najciekawszych zakątkach Djerby. Polski przewodnik opowie ci o wyspie i jej sekretach związanych z historią, kulturą i tradycją. Odwiedzisz tradycyjną manufakturę wyrobów garncarskich, fascynujące muzeum tradycji, najstarszą synagogę w Afryce Północnej oraz najnowszą atrakcję Djerby – galerię street art. Będzie też czas na zakupy pamiątek na targu w największym mieście wyspy Houmt Souk.


Zwykle jednak poniżej 10 osób.

Podczas wycieczki będzie ci towarzyszył polski przewodnik. Przez swoje opowieści i historie  sprawi że wycieczka stanie się dużo bardziej interesująca i nie będzie to na pewno tylko  "zaliczanie"  kolejnych punktów.

Guella -wioska garncarzy  - przyjrzysz się jak wyrabiało się kiedyś wyroby garncarskie i zrobisz świetne zdjęcia.

 

Muzeum tradycji - bliskie spotkanie z historią i kulturą Tunezji. 

El Griba  - najstarsza synagoga w Afryce Północnej

Dziesiątki rewelacyjnych  murali wykonanych przez artystów z całego świata. Zrobisz świetne zdjęcia. 

 Okazja do zakupu oryginalnych pamiątek na lokalnym targu. 

Zarezerwuj w cenie 20Euro/osobę

Guellala – miasteczko garncarzy. Na własne oczy zobaczysz jak powstają przepięknie tradycyjne wyroby garncarskie. Przyjrzysz się całemu procesowi produkcji od przygotowania gliny, lepienia, obróbki na kole garncarskim aż do wypalania. Djerba obok Nabeul (miasto na północy Tunezji) to słynny ośrodek produkcji tradycyjnych wyrobów garncarskich w Tunezji.


Muzeum Tradycji. Kultura w najlepszym wydaniu tutaj docenisz dlaczego warto wybrać się na tę wycieczkę z przewodnikiem. Na pozór zwykłe eksponaty kryją wiele tajemnic i ciekawostek które opowie ci nasz przewodnik. Dowiesz się np. o rytuale nakładania henny.


El Ghriba – najstarsza synagoga w Afryce Północnej. Miejsce kultu diaspory żydowskiej na Djerbie oraz pielgrzymek Żydów z całego świata w związku z jedną z legend związanych z tym miejscem. Mało kto wie że w 2002 roku miał tu miejsce zamach terrorystyczny którego jednym z organizatorów był Polak.


Djerbahood w Erriadh, miasteczko zamienione w galerię street artu. Dziesiątki niesamowitych murali stworzonych przez twórców z kilkunastu krajów. Gwarantujemy ze zrobisz świetne zdjęcia.


Houmt Souk – Ostatni punkt programu to czas wolny w centrum największego miasta wyspy Houmt Souk. Możesz go wykorzystać na zakupy pamiątek na gwarnym lokalnym bazarze. Lub na zrobienie egzotycznych zdjęć. Nie zapomnij też odwiedzić jednej a uroczych lokalnych kawiarenek.Raz w tygodniu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Wyjeżdżamy  w porze  śniadania dokładna godzina wyjazdu zależy od konkretnego hotelu i zostanie podana po przylocie do Tunezji. Wrócisz do hotelu w porze lunchu* *=Dla hoteli na wyspie nie ma z tym problemu dla hoteli w Zarzis nie zawze się udaje.

 • Djerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: przewodnik polski lub polskojęzyczny
 • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do Muzeum  około 7 TND
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwki -Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 2TND/os
Zarezerwuj w cenie od 20Euro/osobę

2 myśli na temat “Djerba w pigułce

 1. Polecam serdecznie, super wycieczka, male grupy-tylko 6 osób. Pani przewodnik cudowna, świetnie o wszystkim opowiada. Kierowca tez wesoły.

 2. Świetny przewodnik umiejący przekazać wiadomości o Djerbie i mieszkańcach. Mała grupa tylko 5 osób, kolejność zwiedzania dostosowana do panującego upału.

Dodaj komentarz