Oaza Ksar Ghilane (1 dzień)

Wyprawa do Ksar Ghilane to propozycja dla osób które chcą przeżyć ekskluzywną egzotyczną przygodę jednak z różnych względów mogą na nią poświęcić tylko jeden dzień. Największą atrakcją wyjazdu jest wizyta w położonej prawie 100 km w głębi Sahary oazie Ksar Ghilane. Podczas tej wyprawy zobaczysz ponadto: jedną z lokalizacji w których kręcono „Gwiezdne Wojny”, pustynię piaszczystą, domy jaskiniowe, ksary oraz niesamowite bezludne krajobrazy południa Tunezji. Do tego będziesz miał okazję pojeździć po pustyni na wielbłądzie i/lub quadzie i wykąpać się w jeziorku na środku pustyni. Wycieczka odbywa się zwykle w PONIEDZIAŁKI . Dokładny dzień tygodnia wyjazdu znajdziesz w cenniku  . Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem/wylotem ani z innymi imprezami klientów.


Zwykle jednak do 15  osób

Ta impreza odbywa się zwykle samochodami terenowymi. Zastrzegamy sobie jednak prawo do organizacji jej minibusem. Wszystko zależy od wielkości grupy

Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni

Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

Mnóstwo niesamowitych krajobrazów

 • Rejon Ksur - księżycowy krajobraz praktycznie bezludnych gór. 
 • Pustynia piaszczyta - w okolicach  i Ksar Ghilane

 

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.
 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.

Polski przewodnik od minimum 4 uczestników  z   Polski. Po wyjeździe z Ksar Ghilane w drodze powrotnej do hoteli transfer tylko z kierowcą. 

Zarezerwuj w cenie 65 Euro/osobę

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Oaza oferuje też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami oraz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz dwa miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz Ksar Hadada gdzie z kolei znajdowały kwatery niewolników w epizodzie I „Mroczne Widmo”


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Co tydzień dokładny dzień wyjazdu znajdziesz w cenniku   Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Cały dzień.  Wyjazd w porze śniadania a powrót przed kolacją. .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Jerba
 • Zarzis
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: Jeepami 4x4  lub minibusem w zależności od wielkości grupy
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Obiad w oazie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora

 

 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 35TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  od 20 EUR/os
 • Napoje do obiadu 
 • Pamiątki i inne wydatki własne, takie jak napoje i przekąski 
 • Napiwek dla kierowcy jeepa/ minibusa 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.

Zarezerwuj w cenie 65Euro/osobę
Na wybranych wycieczkach po wyjeździe z Ksar Ghilane możliwy powrót do hoteli tylko pod opieką kierowcy.

2 myśli na temat “Oaza Ksar Ghilane (1 dzień)

 1. Gorąco polecam wycieczki organizowane przez tunezja.travel.pl . Piękne widoki i przezycia. Pani przewodnik Tamara spisała się na medal opowiadając o Tunezji i miejscach które widzieliśmy. Dodatkowym atutem są kameralne grupy.

 2. Z całego serca polecamy wycieczkę jednodniową z biurem podróży Tunezja Travel. Byliśmy grupą dziesięcioosobową i na pewno długo nie zapomnimy tego dnia, ale najlepsze co nas spotkało na wycieczce to Pan przewodnik Kais, dzięki któremu dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek na temat Tunezji, a przede wszystkim Pan Kais dostosował cały wyjazd do naszych potrzeb.
  Cała wycieczkę oczywiście na 5 gwiazdek.
  Jeżeli kiedykolwiek wrócimy do Tunezji to na pewno ponownie skorzystamy z wycieczki z tym biurem.

Dodaj komentarz