Tunis- Kartagina- Sidi Bou Said (klasyczny)

Wycieczka Tunis – Kartagina – Sidi Bou Said to spotkanie z fascynującą historią Tunezji. Na własne oczy zobaczysz to, czego uczyłeś się na lekcjach historii. Poznasz cały przekrój przebogatej historii Tunezji : od Starożytnej Kartaginy, aż do czasów współczesnych. W muzeum Bardo (dodatkowo płatne – szczegóły na dole strony w sekcji „dodatkowo płatne”) zobaczysz najbogatszą na świecie kolekcję mozaik. Będziesz stąpał po ruinach starożytnej Kartaginy i dowiesz się jak powstało to starożytne państwo. Na wzgórzu Byrsa poznasz legendę założenia Kartaginy i zobaczysz porty punickie. Spacerując po Termach Antoniusza, docenisz potęgę cywilizacji rzymskiej. W urzekającym miasteczku poetów i malarzy – Sidi Bou Said – skosztujesz herbatki miętowej. Gubiąc się w jego biało-niebieskich uliczkach, zrozumiesz co tak przyciąga tam artystów. Spacerując po medynie, docenisz piękno architektury arabskiej i poznasz arabski styl robienia interesów.


Zwykle jednak poniżej 10 osób.

Przepiękne biało-niebieskie  miasteczko artystów i malarzy.

 • Przytulna kawiarenka mauretańska w której siedząc na matach wypalisz fajkę wodną i wypijesz herbatkę z orzeszkami pini
 • Jeden z najbardziej monumentalnych budynków w Imperium Rzymskim

Dom Arabskiego arystokraty przekształcony w muzeum

Legendarne wzgórze które dało początek  Kartaginie. 

 • Główna reprezentacyjna ulica Tunisu w stylu kolonialnym.

Stare miasto Tunisu wpisane na listę  UNESCO.

Światowej klasy, muzeum narodowe Tuezji z największą na świecie kolekcją mozaik.

Główne atrakcje

Zarezerwuj w cenie 40Euro/osobę

Sidi Bou Said. Spędzisz tutaj około 1.5 godziny. Zobaczysz  dwa punkty widokowe z których zrobisz wspaniałe zdjęcia. Odwiedzisz jedną z kawiarni o mauretańskim wystroju  oraz oryginalny dom z końca XXVIII w przekształcony w muzeum.


Cafe de Nattes jedna z najstarszych kawiarni w Sidi Bou Said w w przepięknym mauretańskim stylu. Możesz tam zamówić przepyszną herbatkę z orzeszkami pini którą wypijesz siedząc na matach. To tutaj spędzali czas André Gide, Paul Klee oraz inni słynni artyści tworzący w Sidi Bou Said.


Dar el Annabi XVIIw dom bogatego mieszczanina przekształcony w muzeum. Jest miejsce wyjątkowo urokliwe i fotogeniczne. W domu zobaczysz między innymi tradycyjne patio, sypialnię letnią, salę modlitewną, bibliotekę, kuchnię oraz ekspozycje pokazujące między innymi stroje ślubne oraz rytuał nakładania henny. Zrobisz też świetne zdjęcia miasteczka z tarasu widokowego.


Wzgórze Byrsa. Górujące nad Kartaginą wzgórze które według legendy dało początek miastu. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na zatokę Tuniską oraz porty punickie. Świetne miejsce do zrobienia panoramy. Można też sfotografować majestatyczny budynek byłej katedry Świętego Ludwika.


Termy Antonia. W czasach rzymskich była to jedna z najwspanialszych budowli świata świata. Mimo że obecnie zachowały się tylko ruiny to nadal wrażenia są piorunujące. Obowiązkowy punkt wycieczki do Kartaginy.


Avenue Habib Bourgiba. Przespacerujesz się po głównej ulicy Tunisu po drodze mijając kilka ciekawych punktów takich jak katedra Św.Wincentego, pomnik średniowicznego filozofa Ibn Khalduna i popularne miejsce do zrobienia zdjęć z napisem „I love Tunis”. Dojdziesz to głównej bramy mediny „Bab Phar” przy której znajduje się fontanna oraz fotogeniczny hotel w stylu kolonialnym.


Medina. Barwna, tętniąca życiem stara część Tunisu z dziesiątkami kameralnych sklepików w których można zakupić najróżniejsze pamiątki przy okazji trenując trudną sztukę targowania się. Wąskie uliczki, tradycyjnie ubrani ludzie i oryginalne wzory pamiątek dają następną okazję do zrobienia świetnych ujęć. Uwaga! Osoby które zdecydują się na zwiedzanie muzeum Bardo przejdą przez medinę z przewodnikiem a następnie udadzą się również z przewodnikiem do muzeum. Pozostali będą mili na medinie 1.5 godziny dodatkowego czasu na zakupy.


Muzeum Bardo* jest muzeum narodowym Tunisu, które szczyci się największą na świecie kolekcją mozaik z czasów rzymskich. Ponadto znajdują się tam eksponaty z czasów punickich a wszystko jest wyeksponowane w sposób którego nie powstydziłyby się najlepsze muzea na świecie. Odwiedzenie muzeum Bardo jest fakultatywne (dodatkowo płatne). Osoby które zdecydują się na zwiedzanie muzeum Bardo przejdą przez medinę z przewodnikiem a następnie udadzą się również z przewodnikiem do muzeum żeby po powrocie dołączyć do pozostałej części grupy która w tym czasie miała dodatkowy czas własny na zakupy.

Raz w tygodniu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Cały dzień wyjazd w porze śniadania   a powrót przed kolacją.  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Polski przewodnik: przewodnik polski lub polskojęzyczny
 • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Obiad: Obiad w cenie płacimy dodatkowo jedynie za napoje.
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do Kartaginy  około 12 TND
 • Bilety do Dar Annabi około 6 TND dzieci do 5 lat gratis
 • Zwiedzanie Muzeum  Bardo*   20TND
 • Napoje do obiadu
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwki -Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mnij niż 2TND/os

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.

Zarezerwuj w cenie 40Euro/osobę

Dodaj komentarz