Tunis- Kartagina (Instagram)

Nasza wycieczka do Tunisu tylko z pozoru przypomina programy konkurencji. Zgodnie z sugestiami i oczekiwaniami klientów jest to nowy program typu „Instagram” (sprawdź szczegóły), co oznacza to że zwiedzamy bez pośpiechu, w małych grupach do max 15 osób i co najważniejsze skupiamy się na miejscach fotogenicznych. Dzięki temu z wycieczki przywieziesz nie tylko świetne wspomnienia, ale też wspaniałe zdjęcia których będą ci zazdrościć znajomi.


ZAREZERWUJDługość:Cały dzieńDni wyjazdu:wtorkiPolski przewodnikDostępne z miejscowościMała grupa max 15 osóbod 50 EUR za osobę
W przypadku konfliktu z dniem przylotu/wylotu organizujemy dodatkowy termin.
Sousse, Monastir,Skanes, Hammamet, Kantaoui,
 
Od 50EUR za osobę, dla dzieci do 12 roku życia 50% zniżki

Główne atrakcje


Sidi Bou Said. Spędzisz tutaj aż dwie godziny. Ponieważ przyjedziemy do tego przepięknego biało-niebieskiego miasteczka zdecydowanie wcześniej niż pozostałe wycieczki, będziesz mogła bez pośpiechu i tłumów przespacerować się jego krętymi uliczkami. Zobaczysz  dwa punkty widokowe z których zrobisz wspaniałe zdjęcia. Odwiedzisz jedną z kawiarni o mauretańskim wystroju  oraz oryginalny dom z końca XXVIII w przekształcony w muzeum.


Cafe de Nattes edna z najstarszych kawiarni w Sidi Bou Said w w przepięknym mauretańskim stylu. Możesz tam zamówić przepyszną herbatkę z orzeszkami pini którą wypijesz siedząc na matach. To tutaj spędzali czas André Gide, Paul Klee oraz inni słynni artyści tworzący w Sidi Bou Said.


Dar el Annabi XVIIw dom bogatego mieszczanina przekształcony w muzeum. Jest miejsce wyjątkowo urokliwe i fotogeniczne. W domu zobaczysz między innymi tradycyjne patio, sypialnię letnią, salę modlitewną, bibliotekę, kuchnię oraz ekspozycje pokazujące między innymi stroje ślubne oraz rytuał nakładania henny. Zrobisz też świetne zdjęcia miasteczka z tarasu widokowego.


Wzgórze Byrsa. Górujące nad Kartaginą wzgórze które według legendy dało początek miastu. Rozciąga się stamtąd wspaniały widok na zatokę Tuniską oraz porty punickie. Świetne miejsce do zrobienia panoramy. Można też sfotografować majestatyczny budynek byłej katedry Świętego Ludwika.


Termy Antonia. W czasach rzymskich była to jedna z najwspanialszych budowli świata świata. Mimo że obecnie zachowały się tylko ruiny to nadal wrażenia są piorunujące. Obowiązkowy punkt wycieczki do Kartaginy.


Avenue Habib Bourgiba. Przespacerujesz się po głównej ulicy Tunisu po drodze mijając kilka ciekawych punktów takich jak katedra Św.Wincentego, pomnik średniowicznego filozofa Ibn Khalduna i popularne miejsce do zrobienia zdjęć z napisem „I love Tunis”. Dojdziesz to głównej bramy mediny „Bab Phar” przy której znajduje się fontanna oraz fotogeniczny hotel w stylu kolonialnym.


Medina. Barwana, tetniąca życiem stara częśc Tunisu z dziesiątkami kameralnych sklepików w których można zakupić najróżniejsze pamiątki przy okazji trenując trudną sztukę targowania się. Wąskie uliczki, tradycyjnie ubrani ludzie i oryginalne wzory pamiątek dają natępną okazję do zrobienia świetnych ujęć.


Medina bonusy. W przeciwieństwie do konkurencji skupiamy się nie tylko na zakupach. Wiemy bowiem że medina ma mnóstwo uroczych zakątków wartych zobaczenia i uwiecznienia na fotografiach. Nasz przewodnik zaprowadzimy cię w miejsca które na długo pozostaną w twojej pamięci. Odwiedzimy jedną z uroczych kawiarenek gdzie będzie można się napić kawy. Zobaczymy też ratusz wraz z i kolonialne budynki rządowe. Na koniec będziesz miał czas na zakupy w państwowym sklepie Magasin Genreral gdzie bez targowania w stałych cenach kupisz oliwę, chałwę i inne tunezyjskie przysmaki.


W cenieDodatkowo płatneDlaczego z nami
Polski przewodnik
Doświadczony, licencjonowany przewodnik polski lub polskojęzyczny
Odbiór z hotelu
Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju.
[
Śniadanie w cenie
Wyjeżdżamy wcześniej niż konkurencja żeby zwiedzać bez tłumów Dlatego w cenie dostajesz śniadanie: kawę + croissant dzięki czemu zwiedzanie będzie komfortowe
Obiad
Obiad w cenie płacimy dodatkowo jedynie za napoje.
Ubezpieczenie
Jako zarejstrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
Bilety wstępu do Kartagina
12 TND, dzieci do 12 roku życia gratis
Bilety do Dar Annabi
6 TND dzieci do 5 lat gratis
Napoje do obiadu
Pamiątki i inne wydatki własne
Napiwki
Wg uznania zwyczajowa stawka to 2TND/os
Małe grupy
Kameralne grupy od 4 do 15 osób. Rezydent proponuje zwykle grupy od10-50 osób

Bez pośpiechu
Zwiedzanie bez pośpiechu i okazja zrobienia świetnych zdjęć
Bez sklepów z pamiątkami
Nie odwiedzamy pseudo atrakcji typu sklepy z perfumami , pamiątkami etc. Z nami przede wszystkim zwiedzasz
Bonusy
Z nami odwiedzisz dodatkowe klimatyczne miejsca których rezydent nie ma w programie.

Warto wybrać się na ten wyjazd z nami ponieważ

  • W przeciwieństwie  do wycieczek oferowanych u rezydenta nasze grupy są bardzo kameralne maksymalnie 15 osób
  • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji „Smak harissy i oliwek” oraz  „Tunezja skarby pustyni, gór i morza”   wydawnictwa Bezdroża.Accounts

Free Trial

Projects

Projects

od50€/os (dzieci do 12 roku życia 50% zniżki)

Dla turystów indywidualnych  z  hoteli w Sousse, Monastir, Skanes, Kantaoui.

Cena za osobę

Dołączasz do innych turystów (grupa max 15 osób)

Wyjazd we  wtorki  (w przypadku osób których termin przylotu/wylotu koliduje z terminem wycieczki, ustalamy termin indywidualny) od 250€/grupę  (dokładna cena zależy od wielkości grupy) 

Dla grup dowolnej wielkości (rodzina, grupa przyjaciół)  które chcą pojechać na wycieczkę prywatnie

Cena za grupę 

Tylko my (rodzina,  znajomi)

Dowolny termin wybrany przez grupę

Organizator grupy  gratis (płaci tylko za bilety) 


Dodaj komentarz