Sahara Explorer

Sahara Explorer. Podczas tej wyprawy zobaczysz mnóstwo zapierających dech w piersiach krajobrazów i miejsc gdzie poczujesz prawdziwy smak pustyni. W ciągu dwóch dni odwiedzisz: dwie oazy w tym jedną górską, dwie lokalizacje w których kręcono „Gwiezdne Wojny”, trzy typy pustyni, dwa słone jeziora i domy jaskiniowe. Do tego będziesz miał okazję pojeździć po pustyni na wielbłądzie i/lub quadzie i przespacerować się po oazie. Noc spędzisz w 4* hotelu na skraju Sahary obserwując podczas kąpieli w basenie rozgwieżdżone afrykańskie niebo.

previous arrow
next arrow
Slider

 hand watch icon2 dni,    calendar icon sobota, środa,  sleep icon  hotel 4*, bullhorn icon po polsku, location iconSousse, Hammamet,Skanes,Mahdia,  dollar bill icon od 85Euro/os, piggy bank iconzniżka dla dzieci,  shop icon zarezerwuj

Główne atrakcje


Matmata tutaj będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”. Odwiedzisz jeden z podziemnych domów i przyjrzysz się życiu jego mieszkańców. Zobaczysz też słynne „Sidi Driss” jedno z kultowych miejsc gdzie kręcono „Gwiezdne Wojny”


Chebika Przepiękna oaza górska położona na skraju słonego jeziora. Będziesz miał czas na spacer po górach zanurzenie nóg w strumieniu oraz wypicie pysznej kawy w kawiarni z widokiem na góry Atlasu Saharyjskiego.


Douz to najbardziej znana z pustynnych miejscowości Tunezji. Atrakcje które czekają cię w tym miejscu to jazda na wielbłądach po pustyni piaszczystej a dla tych którzy czuliby jeszcze niedosyt emocji dodatkowo możliwość jazdy na quadach.


Shott el Jerid Największe w Afryce północnej słone jezioro. Ponad 5000km^2 płaskiej jak stół powierzchni pokrytej solą i piaskiem. Będziesz mieć tu okazję zrobić świetne zdjęcia i przespacerować się po tym magicznym miejscu.


Oaza w Tozeur Największa oaza w Tunezji do której dotrzemy bryczkami. Następnie odbędziemy spacer z przewodnikiem podziwiając Podczas spaceru poznasz wiele faktów i ciekawostek na temat roślinności w oazie, systemu nawadniania etc. Będzie też oczywiście czas wolny na zrobienie świetnych zdjęć.


Gwiezdne Wojny Kultowe miejsce gdzie jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku kręcono sceny do IV części sagi „Nowa Nadzieja” To prawdziwa gratka dla miłośników tego filmu.


Bezdroża Szalona jazda jeepami po dnie słonego jeziora Shott el Gharsa. Ten przejazd znacząco podnosi poziom adrenaliny uczestników. Ci którzy nie mogą już krzyczeć próbują zamykać oczy. Chyba najlepszy punkt całego programu.


Jazda po wydmach. Nie mniej ekstremalna niż ta po bezdrożach. Podczas jazdy zatrzymujemy się na jednej z wydm żeby zrobić świetne zdjęcia panoramy pustyni.


Ong jmel zwana inaczej „Górą wielbłąda”. Znana z filmu „Angielski Pacjent” góra przypominająca kształtem siedzącego wielbłąda a w około płaska jak stół powierzchnia słonego jeziora po którym jeździmy samochodami terenowymi.


W cenie

 • Polski przewodnik
 • Transport
 • Odbiór z hotelu
 • Wyżywienie
 • Ubezpieczenie
 • Nocleg

Dodatkowo płatne

 • Wstęp do amfiteatru El djem 12TND  (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Przejazd wielbłądem -45 minut- 30TND lub 10€
 • Przejazd quadem – 30 minut 60TND lub 20€
 • Odwiedzenie oazy bryczką  12TND lub 4€
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND

Warto wybrać się na ten wyjazd z nami ponieważ

 • W przeciwieństwie  do wycieczek oferowanych u rezydenta nasze grupy są zwykle kameralne.
 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji „Smak harissy i oliwek” oraz  „Tunezja skarby pustyni, gór i morza”   wydawnictwa Bezdroża.Accounts

Free Trial

Projects

SSL

od 85€*

Dla turystów indywidualnych. 

Cena za osobę z rejonu Sousse, Skanes, Monastir, Kantaoui 

Wyjazd  Hammametu, Nabeul oraz Mahdiji jes droższy o 5

Dołączasz do innych turystów

Wyjazd w  soboty, środy 

 *Cena przy przedpłacie. W przypadku zapłaty w Tunezji cena wynosi Euro95/os

(dzieci do 12 roku życia zniżka 50%)

 115 €

Dla turystów indywidualnych którzy chcą podróżować w małych grupach do maksymalnie 16 osób 

Cena za osobę

Dołączasz do innych turystów

Wyjazd w soboty, środy 

W

ostatnim polu formularza rezerwacyjnego - uwagi koniecznie wpisz frazę "mała grupa"

od 75 €

Dla grup minimum 8 osobowych które chcą dołączyć do wycieczki dla turystów indywidualnych i uzyskać zniżkę za rezerwację grupową.

Cena za osobę 

(dzieci do 12 roku życia zniżka 50%)

Dołączasz do innych turystów

Wyjazd w soboty, środy

Ceny i inne kwestie ustalamy inywidualnie

Cena negocjowalna 

Dla grup dowolnej wielkości które chcą pojechać na wycieczkę prywatnie i lub z obslugą VIP

Cena za grupę 

Tylko my (rodzina i/lub znajomi)

Termin wyjazdu do  uzgodnienia

Ceny i inne kwestie ustalamy inywidualnie


Dodaj komentarz