Sahara Explorer

Sahara Explorer. Podczas tej wyprawy zobaczysz mnóstwo zapierających dech w piersiach krajobrazów i miejsc gdzie poczujesz prawdziwy smak pustyni. W ciągu dwóch dni odwiedzisz: dwie oazy w tym jedną górską, dwie lokalizacje w których kręcono „Gwiezdne Wojny”, trzy typy pustyni, dwa słone jeziora i domy jaskiniowe. Przez ponad 3 godziny będziesz jeździć po pustyni i dnie słonego jeziora. gwarantujemy że jazda terenowa podniesie twój poziom adrenaliny do maksymalnego poziomu. Do tego będziesz miał okazję pojeździć po pustyni na wielbłądzie i/lub quadzie i przespacerować się po oazie. Noc spędzisz w 4* hotelu na skraju Sahary obserwując podczas kąpieli w basenie rozgwieżdżone afrykańskie niebo.

previous arrow
next arrow
Slider

Zwykle jednak poniżej 10 osób.

Przejazd jeepami wliczony w cenę (off road + "Gwiezdne Wojny") Uwaga wielu rezydentów sprzedaje pozornie tańszy program w którym  następnie trzeba dopłacić nawet do 40Euro za przejazd jeepami!  

Odwiedzisz dwie oazy

 1. Oazę Górską Chebika - spacer po górach
 2. Oazę pustynną w okolicach Tozeur - tutaj oprócz spaceru będzie przejazd bryczkami.

Zobaczysz trzy typy pustyni 

 1. W okolicach Douz- pustynię piaszczystą 
 2. Na Chott el Jerid - pustynię solną
 3. Na Chott el Gharsa - pustynię ilastą

Zobaczysz dwie lokalizacje w których kręcono "Gwiezdne Wojny"

 • Sidi Driss - dom Skywalkera
 • Mos Espa - imponująca scenografia filmowa całego miasteczka w okolicach Nefty.

Odwiedzisz Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią są tam ponadto bajeczne krajobrazy.

Kultowa góra w kształcie siedzącego wielbłąda  znana z "Angielskiego Pacjenta"

Niesamowite wrażania podczas jazdy po wydmach 

Jeśli nie uprawiasz sportów ekstremalnych to na pewno w życiu nie doświadczyłeś podobnej "jazdy bez trzymanki".

Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda.  

Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.

Przespacerujesz się po górach o których do tej pory jedynie uczyłeś się na lekcjach historii. 

 

 

Odwiedzisz ppisany na listę UNESCO świetnie zachowany jeden z największych rzymskich   amfiteatrów (Największy w Afryce)

 

 

W drodze powrotnej z Sahary postój przy wpisanym na listę UNESCO najstarszym meczecie w Tunezji -Sidi Oqba. 

 

 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.

Cała wycieczka jest prowadzona po polsku.

Zarezerwuj w cenie od 95Euro/osobę

Główne atrakcje


Jazda po wydmach to jeden z najatrakcyjniejszych punktów programu dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń ale będzie można tez zrobić świetne zdjęcia ponieważ zatrzymujemy się na szczycie wydmy będącej idealnym punktem widokowym.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chott el Jerid Największe słone jezioro w Afryce Północnej ponad 5000km2 równej jak stół powierzchni pokrytej solą i piaskiem a czasami też wodą. Drugiego dnia wczesnym rankiem będziesz podziwiać nad tym jeziorem wschód słońca


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz dwa miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz robiący niesamowite wrażenie „Mos Espa” kosmiczny port z planety Tatooine z epizodu I


Ekstremalna jazda terenowa – Ostra jazda bez trzymanki, to bez wątpienia najbardziej ekscytujący punkt programu. Mało kto jest w stanie powstrzymać się od krzyków podczas tych akrobacji. Taki roller coaster z tym ze w samochodzie.


Rajd Paryż Dakar.  Część trasy prowadzi drogami terenowymi wykorzystywanymi podczas rajdu Paryż-Dakar. niesamowite widoki i wrażenia a do tego ostra jazda.


Góra wielbłąda–   bardzo charakterystyczna znana z filmów np 'Angielski pacjent” góra w kształcie siedzącego wielbłąda.


W Górach Atlasu odwiedzisz oazę górską , Chlebika w której będziesz miał czas na spacer i podziwianie zapierających dech krajobrazów.


Wizyta w oazie pustynnej niczym w rajskim ogrodzie przyniesie chwilę ulgi od prażącego słońca. Oprócz spaceru z przewodnikiem podczas którego zapoznasz się z roślinnością i systemem nawadniającym będziemy też czas na relaksujący przejazd bryczką w cieniu palm.

Wielbłądy, Quady –   Podczas wyjazdu dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami po pustyni piaszczystej w okolicach Douz, a dla tych którzy potrzebują więcej wrażeń, przejazd quadami po Saharze .


Zabytki – El Djem świetne zachowany, największy w Afryce i jeden z największych na świecie amfiteatrów z czasów Rzymskich oraz meczet Sidi Oqba (z zewnątrz) – oba wpisane na listę zabytków UNESCO,too miłe dodatki to atrakcji pustynnych które odwiedzamy na Saharze.


Zarezerwuj w cenie od 95Euro/osobę

Raz w tygodniu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne dwa dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego  a w przypadku niektórych hoteli nawet przed śniadaniem   a powrót przed dnia drugiego .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Mahdia
 • Polski przewodnik:  przewodnik polski lub polskojęzyczny
 • Transport: W zależności od wielkości grupy jest to jeep, mikrobus lub minibus zawsze jednak z klimatyzacją.
 • Przejazd jeepami (off road + "Gwiezdne Wojny") Uwaga wielu rezydentów sprzedaje pozornie tańszy program w którym  następnie trzeba dopłacić nawet do 40Euro za przejazd jeepami!  
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg w hotelu 4*
 • Kolacja, dwa obiady i śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do El Djem* około 12 TND (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - 3oTND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  60TND/os
 • Odwiedzenie oazy bryczką *  15TND/os
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwek dla kierowcy autobusu-Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 5TND/os 
 • Napiwek dla kierowcy jeepa -Wg uznania  w zależności od ilości adrenaliny, nie mniej niż 10TND za jeepa 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 40% zniżki.