3 Dniowe Jeep Safari

W ciągu trzech dni  zobaczysz praktycznie wszystkie atrakcje  południa Tunezji.   Więcej się po prostu nie da. Dojedziesz do skraju Wielkiego Ergu Wschodniego i dotkniesz charakterystycznego piasku o czerwonawej barwie, przejedziesz się na wielbłądzie. Obejrzysz kultowe dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią, zobaczysz jezioro po horyzont pokryte solą i przejedziesz się trasą rajdu Paryż-Dakar. Gwarantujemy Ci że przejazd ten podniesie twój poziom adrenaliny do poziomu jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś. Odwiedzisz  wioski Berberów i bedziesz podziwiał księżycowy krajobraz pustynnych gór. Zobaczysz berberyjskie spichlerze i zapierające dech krajobrazy. Nie spotkasz natomiast tłumów turystów gdyż w te rejony Tunezji wybierają się jedynie bardzo nieliczni podróżnicy.  Przy okazji odwiedzisz największy w Afryce amfiteatr oraz wpisany na listę zabytków UNESCO meczet w Kairuanie.  Spędzisz dwie noce na pustyni. Jedną w hotelu na skraju oazy gdzie kąpiąc się w basenie skąd będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone saharyjskie niebo. Druga noc to prawdziwa przygoda spędzisz ją w namiocie berberyjskim w oazie położonej prawie 100km w głębi Sahary.   Będziesz się mógł tam wykąpać w naturalnym jeziorze termalnym. 3 dniowe Jeep Safari to wyprawa bardziej intensywna niż Sahara Explorer. Polecamy ją osobom które chcą zobaczyć coś więcej niż masowe imprezy  proponowane przez rezydentów.


Zwykle jednak poniżej 4-8 osób

Ta impreza odbywa się w całości samochodami terenowymi

Odwiedzisz aż CZTERY   oazy

 1. Oazę Górską Chebika - spacer po Górach Atlasu
 2. Oazę Górską Thamerza - kanion i wodospad
 3. Oazę pustynną w okolicach Tozeur - tutaj oprócz spaceru będzie przejazd bryczkami.
 4. Oazę Ksar Ghilane - Nocleg pod namiotami 100km w głębi pustyni

Zobaczysz trzy typy pustyni 

 1. W Ksar Ghilane- pustynię piaszczystą 
 2. Na Chott el Jerid - pustynię solną
 3. Na Chott el Gharsa - pustynię ilastą

Zobaczysz TRZY lokalizacje w których kręcono "Gwiezdne Wojny"

 • Sidi Driss - dom Skywalkera
 • Mos Espa - imponująca scenografia filmowa całego miasteczka w okolicach Nefty.
 • Ksar Hadada  - kwatery niewolników

Odwiedzisz Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią są tam ponadto bajeczne krajobrazy.

Kultowa góra w kształcie siedzącego wielbłąda  znana z "Angielskiego Pacjenta"

Niesamowite wrażania podczas jazdy po wydmach 

Jeśli nie uprawiasz sportów ekstremalnych to na pewno w życiu nie doświadczyłeś podobnej "jazdy bez trzymanki".

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.
 • Chott El Jerid   5000km kwadratowych pokryte sola największe w Afryce Północnej
 • Chott el Gharsa sól zmieszana z iłem ekstremalna jazda  off road.

 

 

 • W programie imprezy jest wizyta w antycznej wsi berberyjskiej Chenini. 

 

 

 • Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni
 • Nocleg pod namiotem w oazie, rano obserwacja wschodu słońca nad Saharą. 

 

 

 • Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

 

 

 • El Djem wpisany na listę UNESCO świetnie zachowany jeden z największych rzymskich   amfiteatrów (Największy w Afryce)
 • W drodze powrotnej z Sahary postój przy wpisanym na listę UNESCO najstarszym meczecie w Tunezji -Sidi Oqba. 

 

 

 • Ta impreza odbywa się zaledwie kilka razy w roku. Jest naprawdę mało prawdopodobne że ktokolwiek z twoich znajomych pojechał na taką imprezę.

 

 

Cała wycieczka jest prowadzona po polsku.

 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.
 • To jedyna dostępna na rynku trzydniowa wyprawa na Saharę z z rejonu Sousse/Hammamet  z noclegiem pod namiotem. Z pewnością nie kupisz u rezydenta nawet podobnej wycieczki. 

 

 

Zarezerwuj w cenie od 250Euro/osobę

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Podczas wyjazdu dostępne są też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami w okolicach Douz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim w Ksar Ghilane.


Jazda po wydmach to jeden z najatrakcyjniejszych punktów programu dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń ale będzie można tez zrobić świetne zdjęcia ponieważ zatrzymujemy się na szczycie wydmy będącej idealnym punktem widokowym.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chenini  Wioska berberyjska położona na szczycie góry. Jedna z tak zwanych wiszących wiosek. W lokalnej uroczej kawiarence w najwyższym punkcie wioski będziesz się rozkoszować herbatką miętową podziwiając zapierające dech widoki.


Noc w namiocie berberyjskim to jedna z największych atrakcji programu. Spędzisz ją wsłuchując się niesamowitą ciszę pustyni i wpatrując się w rozgwieżdżone niebo, a świcie obejrzysz wschód słońca nad Saharą.


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Chott el Jerid Największe słone jezioro w Afryce Północnej ponad 5000km2 równej jak stół powierzchni pokrytej solą i piaskiem a czasami też wodą.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz trzy miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz Ksar Hadada gdzie z kolei znajdowały kwatery niewolników w epizodzie I „Mroczne Widmo”. Największe wrażenie robi jednak „Mos Espa” kosmiczny port z planety Tatooine również z epizodu I.


Ekstremalna jazda terenowa – Ostra jazda bez trzymanki, to bez wątpienia najbardziej ekscytujący punkt programu. Mało kto jest w stanie powstrzymać się od krzyków podczas tych akrobacji. Taki roller coaster z tym ze w samochodzie.


Rajd Paryż Dakar.  Część trasy prowadzi drogami terenowymi wykorzystywanymi podczas rajdu Paryż-Dakar. niesamowite widoki i wrażenia a do tego ostra jazda.


Góra wielbłąda–   bardzo charakterystyczna znana z filmów np 'Angielski pacjent” góra w kształcie siedzącego wielbłąda.


W Górach Atlasu odwiedzisz dwie oazy górskie. Pierwsza z nich to Chlebika w której będziesz miał czas na spacer i podziwianie zapierających dech krajobrazów.


Druga z oaz to Thamerza. Ta z kolei urzeka przepięknym wodospadem niczym naturalnym parkiem wodnym na Saharze i monumentalnym kanionem.


Wizyta w oazie pustynnej niczym w rajskim ogrodzie przyniesie chwilę ulgi od prażącego słońca. Oprócz spaceru z przewodnikiem podczas którego zapoznasz się z roślinnością i systemem nawadniającym będziemy też czas na relaksujący przejazd bryczką w cieniu palm.


Zabytki – El Djem świetne zachowany, największy w Afryce i jeden z największych na świecie amfiteatrów z czasów Rzymskich oraz meczet Sidi Oqba (z zewnątrz) – oba wpisane na listę zabytków UNESCO,too miłe dodatki to atrakcji pustynnych które odwiedzamy na Saharze.


Zarezerwuj w cenie od 250Euro/osobę

Średnio raz w miesiącu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne 3 dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego  a powrót przed kolacją dnia trzeciego .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Mahdia
 • Polski przewodnik: polski lub polskojęzyczny  przewodnik przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: w całości Jeepami 4x4 
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg pod namiotami.
 • Nocleg w hotelu minimum 3*
 • 2x Kolacja, 3x obiady i 2x śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do El Djem* około 12 TND (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 30TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze* 30min  od 60TND/os
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwek dla kierowcy jeepa Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 15TND/os 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 25% zniżki.