Sahara i Ksary

W ciągu dwóch dni.  Dojedziesz do skraju Wielkiego Ergu Wschodniego i dotkniesz charakterystycznego piasku o czerwonawej barwie, przejedziesz się na wielbłądzie, Obejrzysz rzadko odwiedzane dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią. Przespacerujesz się przez rozpiętą „wiszącą” na szczycie góry wioskę Berberów i będziesz podziwiać księżycowy krajobraz pustynnych gór. Zobaczysz antyczne wioski-spichlerze i zapierające dech krajobrazy. Nie spotkasz natomiast tłumów turystów gdyż w te rejony Tunezji wybierają się jedynie bardzo nieliczni podróżnicy.  Przy okazji odwiedzisz największy w Afryce amfiteatr.  Spędzisz  noc  w namiocie berberyjskim w oazie położonej prawie 100km w głębi Sahary skąd będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone tunezyjskie niebo kąpiąc się  w naturalnym jeziorze termalnym. Sahara i Ksary  to ekskluzywna wyprawa  szczególnie polecana osobom które uczestniczyły już w imprezie Sahara Explorer (lub podobnej) i przy ponownej wizycie w Tunezji chciałyby zobaczyć inne rejony Sahary których  impreza Sahara Explorer nie obejmuje. Wycieczka odbywa się zaledwie kilka razy do roku. Prosimy o składanie rezerwacji z dużym wyprzedzeniem żeby zwiększyć szanse na sformowanie grupy.


Zwykle jednak 4-8 osób

Ta impreza odbywa się w całości samochodami terenowymi 

 • Kultowa oaza Ksar Ghilane  z charakterystycznym piaskiem o czerwonawym zabarwieniu i jeziorkiem termalnym w którym można się kąpać. 100km w głębi pustyni
 • Nocleg pod namiotem w oazie, rano obserwacja wschodu słońca nad Saharą. 

W programie imprezy jest wizyta w antycznej wsi berberyjskiej Chenini. 

Odwiedzisz dwie lokalizacje gdzie kręcono "Gwiezdne Wojny"

 1. Sidi Driss - domostwo Skywalkera
 2. Ksar Hadada  - kwatery niewolników

Berberskie domostwa w Matmacie w całości pod ziemią.

Odwiedzisz wyjątkowo fotogeniczne antyczne spichlerze berberyjskie zwane ksarami.

Mnóstwo niesamowitych krajobrazów

 • Dahab - księżycowy krajobraz praktycznie bezludnych gór. 
 • Matmata -Księżycowy  krajobraz wykorzystywany w wielu filmach np "Żywot Briana" 
 • Pustynia piaszczyta - w i Ksar Ghilane

 

 • Będziesz miał okazję przejechać się po pustyni piaszczystej na grzbiecie wielbłąda. 
 • Jeśli będzie ci  nadal brakowało wrażeń to oprócz jazdy wielbłądem będziesz mógł poszaleć po wydmach na quadzie.

Wpisany na listę UNESCO świetnie zachowany jeden z największych rzymskich   amfiteatrów (Największy w Afryce)

 

 

To jedyna dostępna na rynku dwudniowa wyprawa na Saharę z z rejonu Sousse/Hammamet  z noclegiem pod namiotem.Z pewnością nie kupisz u rezydenta nawet podobnej wycieczki. 

Ta impreza odbywa się zaledwie kilka razy w roku. Jest naprawdę mało prawdopodobne że ktokolwiek z twoich znajomych pojechał na taką imprezę.

 • Program został opracowany przez autora przewodników po Tunezji "Smak harissy i oliwek" oraz  "Tunezja skarby pustyni, gór i morza"   wydawnictwa Bezdroża.

Polski przewodnik od minimum 4 uczestników  z   Polski.

ZAREZERWUJ

Główne atrakcje


Ksar Ghilane  oaza położona prawie 100 km w głębi pustyni znana ze specyficznego czerwonawego odcienia piasku. Jedno nielicznych miejsc w Tunezji gdzie nie zawitała jeszcze turystyka masowa. Oprócz świetnych widoków atrakcją jest też naturalny staw termalny gdzie można się kąpać.


Wielbłądy, Quady –   Oaza oferuje też dodatkowe atrakcje takie jak przejażdżka wielbłądami oraz bardzo atrakcyjny przejazd quadami do pozostałości po starożytnym forcie rzymskim.


Przejazd przez malownicze góry Dahab dostarczy niesamowitych wrażeń, a postoje na punktach widokowych wzbogacą kolekcję świetnych zdjęć. Ruch na drogach w tym rejonie jest tak mały ze inne pojazdy mija się średnio co pół godziny.


Domy jaskiniowe w Matmacie. Odwiedzisz jeden z domów położonych całkowicie pod ziemią a przy okazji będziesz będziesz podziwiać słynne krajobrazy wykorzystywane w wielu filmach między innymi: „Żywot Brajana” i „Gwiezdne Wojny”.


Chenini  Wioska berberyjska położona na szczycie góry. Jedna z tak zwanych wiszących wiosek. W lokalnej uroczej kawiarence w najwyższym punkcie wioski będziesz się rozkoszować herbatką miętową podziwiając zapierające dech widoki.


Noc w namiocie berberyjskim to jedna z największych atrakcji programu. Spędzisz ją wsłuchując się niesamowitą ciszę pustyni i wpatrując się w rozgwieżdżone niebo, a świcie obejrzysz wschód słońca nad Saharą.


Ksary  to niesamowicie fotogenicznie wioski- spichlerze berberyjskie które co prawda nie służą obecnie do magazynowania zboża ale zadziwiają swoją oryginalną architekturą. Podczas wyjazdu odwiedzisz co najmniej jeden taki spichlerz.


Gwiezdne Wojny- Odwiedzisz dwa miejsca w których kręcono ten słynny film. „Sidi Driss” tam kręcono sceny z domu wujostwa Skywalkera epizod IV „Nowa Nadzieja” oraz Ksar Hadada gdzie z kolei znajdowały kwatery niewolników w epizodzie I „Mroczne Widmo”


Amfiteatr w El Jem  – świetne zachowany, wpisany listę zabytków UNESCO , największy w Afryce i jeden z największych na świecie amfiteatrów z czasów Rzymskich. Jest to miły dodatek to atrakcji pustynnych który odwiedzamy w drodze na Saharę.


ZAREZERWUJ

Średnio raz w miesiącu. Dobieramy termin w taki sposób aby nie kolidował ani z przylotem ani z innymi imprezami klientów. Dokładną datę wyjazdu otrzymasz w potwierdzeniu rezerwacji.

Pełne dwa dni.  Wyjazd w porze śniadania dnia pierwszego   a powrót przed kolacją dnia drugiego .  Dokłada godzina wyjazdu zostanie podana po przylocie do Tunezji.

Odbieramy klientów z hoteli w następujących lokalizacjach.

 • Sousse  
 • Kantaoui
 • Skanes
 • Monastir
 • Hammmet
 • Mahdia
 • Polski przewodnik: Doświadczony, licencjonowany przewodnik polski lub polskojęzyczny przy  minimum 4  klientach z Polski. 
 • Transport: Jeepami 4x4 
 • Odbiór z hotelu: Zbiórka zawsze przy recepcji przewodnik lub kierowca poznaje klientów na podstawie biletu lub numeru pokoju
 • Nocleg pod namiotami.
 • Kolacja, dwa obiady i śniadanie
 • Ubezpieczenie: Jako zarejestrowana, legalnie działająca firma oferujemy już w cenie wycieczki pokrycie kosztów leczenia NW. To ubezpieczenie dubluje się z ubezpieczeniem wystawionym przez polskiego touroperatora
 • Bilety wstępu do El Djem* około 12 TND (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Przejazd wielbłądem po Saharze 1h - od 40TND/os
 • Przejazd quadem  po Saharze 30 EUR=100TND jednoosobowy/ 40Eur=135TND dwuosobowy
 • Napoje do obiadu i kolacji
 • Opłata klimatyczna w hotelu 3TND/os (dzieci do 12 roku życia gratis)
 • Pamiątki i inne wydatki własne
 • Napiwek dla kierowcy jeepa Wg uznania zwyczajowa stawka to jednak nie mniej niż 10TND/os 

* Fakultatywnie tylko dla chętnych 

Na tę wycieczkę dzieci do 12 roku życia mają 25% zniżki.

Jesteśmy jedyną firmą w Tunezji która ma w programie dwudniowy wyjazd na południe Tunezji (z północy) z noclegiem w oazie Ksar Ghilane.