Sahara Explorer z Jerby (2 dni)

W ciągu zaledwie dwóch dni  zobaczysz najważniejsze atrakcje egzotycznego południa Tunezji.   Dotkniesz piasku pustyni, przejedziesz się na wielbłądzie, napijesz się soku z palmy daktylowej. Obejrzysz kultowe dekoracje do  „Gwiezdnych Wojen” , odwiedzisz dom położony w całości  pod ziemią, zobaczysz jezioro po horyzont pokryte solą i przejedziesz się trasą rajdu Paryż-Dakar. Gwarantujemy Ci że przejazd ten podniesie twój poziom adrenaliny do poziomu jakiego jeszcze nigdy nie doświadczyłeś.  Po tych wszystkich atrakcjach spędzisz noc w hotelu na skraju oazy gdzie kąpiąc się w basenie będziesz mógł podziwiać rozgwieżdżone saharyjskie niebo.

Sahara Explorer to o połączenie komfortu i wygody (po drogach asfaltowych poruszamy się  klimatyzowanym autobusem)  oraz przygody (na Saharze przejazdy samochodami terenowymi). Polecamy ten wyjazd wszystkim którzy chcą odwiedzić Saharę w przystępnej cenie i dość komfortowo


Główne atrakcje


Przyroda

  • Chebika – oaza górska uważana za najpiękniejsza w Tunezji
  • Tamerza oaza górska uważana za najpiękniejsza w Tunezji
  • Góra wielbłąda – zwana inaczej Ong Zmel  a znana z filmu „Angielski Pacjent”
  • Oaza pustynna  przejazd bryczkami oraz spacer po oazie
  • Shot el Jerid  – największe słone jezioro w Afryce Północnej

Kultura i rozrywka

  • Jazda po wydmach  przejazd samochodami terenowymi po pustyni piaszczystej
  • Rajd Paryż Dakar  – przejazd częścią trasy słynnego rajdu
  • Jazda na wielbłądach  –  po Saharze w okolicach miejscowości Douz
  • Domy jaskiniowe w słynnej miejscowości Matamata
  • Dekoracje z „Gwiezdnych Wojen” – położone na jeziorze Shott el Gharsa

Aktualną cenę znajdziesz w   cenniku

Gwarantujemy najniższą cenę. Jeśli znajdziesz taką samą wycieczkę w niższej cenie w innym biurze lub u rezydenta zwrócimy Ci różnicę.

(dzieciom do 12 roku życia przysługuje zniżka 50%).

).


Ubiór podczas dwudniowego wyjazdu na safari Safari

Wbrew wielu relacjom  z programów telewizyjnych o Saharze, w Tunezji nie występują ekstremalne temperatury ani te dodatnie ani ujemne. Oczywiście  nie można powiedzieć ze ‚telewizja kłamie” takie skrajności zdarzają się, z   tym tylko że nie na obrzeżach Sahary które odwiedza się podczas wycieczek zorganizowany,  a kilkaset kilometrów w jej głębi gdzie takie zorganizowane wycieczki nie docierają. W okresie od V-X wystarczy lekki przewiewny strój czapka na głowę i okulary przeciwsłoneczne. W pozostałym okresie dodatkowo można zabrać polar i kurtkę chroniąca od wiatru. W kwestii obuwia najlepiej sprawdzają się sandały trekingowe mogą też być adidasy ale na pewno nie klapki.

Dodaj komentarz