Zarzis wady i zalety

Zarzis ta miejscowość na południu Tunezji w pobliżu Djerby. Świetna pogoda (nawet w zimie) oraz bliskość pustyni to największe zalety tej lokalizacji jednak dużą wadą jest położenie daleko od „cywilizacji”.

Zalety Zarzis

Położenie : Zarzis leży ponad 400 km na południe od kurortów wschodniego wybrzeża (Sousse, Hammmet) Dzięki czemu jest tam lepsza pogoda w zimie oraz na początku (kwiecień) i pod koniec sezonu (październik) w środku sezonu może jednak być zbyt gorąco.
Wszystkie hotele (poza zaledwie kilkoma wyjątkami) mają bezpośredni dostęp do morza.
Duży wybór wycieczek fakultatywnych na pustynię – w przeciwieństwie do kontynentu dostępne są wyjazdy jednodniowe na pustynię oraz dwudniowe w tym wyjazd Sahara Explorer + Ksar Ghilane który mimo że trwa zaledwie dwa dni pokrywa się w 90% z wyjazdem 3 dniowym północy Tunezji. Szczegółowy wykaz wycieczek

Wady Zarzis

Brak możliwości odwiedzenia jakichkolwiek zabytków z czasów rzymskich oraz punickich ponieważ wszystkie one są one położone zbyt daleko od tej miejscowości.
Brak zwartej strefy hotelowej: Hotele są rozciągnięte na przestrzeni kilku kilometrów Każde „wyjście” na miasto wiąże się z zamawianiem taksówki. Najbliższa miejscowość to miasteczko Zarzis.
Utrudniony dostęp do: centrów handlowych , sklepów z alkoholem, sklepów z pamiątkami. Wszędzie trzeba dojeżdżać taksówką.
Brak jakichkolwiek atrakcji : W pobliżu hoteli oprócz egzotycznego miasteczka Zarzis odległego o 8km nie ma absolutnie nic ciekawego.
Słabe połączenia komunikacyjne Mimo że w pobliżu (kilkadziesiąt kilometrów) na znajduje się kilka ciekawych miejscowości (Douz, Matmata, Chenini, Medenine), to dostanie się do nich wymaga przejazdów z przesiadkami a do tego skorzystania z louage co w praktyce powoduje że decydują się na takie przejazdy jedynie wytrawni globtroterzy.
Duża odległość (ponad 50km w jedną stronę) od Atrakcji Djerby takich ferma krokodyli, Djerbahood, muzea, wioska garncarzy. Dojazd tylko taksówką a przy takich odległościach wiąże się to ze sporymi kosztami. (Większość z tych atrakcji można jednak odwiedzić podczas jednodniowej wycieczki Djerba w pigułce)

Dodaj komentarz