Sousse wady i zalety

Sousse to najbardziej popularny kurort w Tunezji. Nie ma się co temu dziwić. Z jedno strony to jedno z większych miast w Tunezji (700tys mieszkańców) z drugiej jednak strony w ogóle nie odczuwa się tutaj charakteru wielkomiejskiego a wręcz przeciwnie wpisana na listę zabytków UNESCO medina (starówka) jest pełna zabytków a egzotyczną atmosferę ma się na wyciagnięcie ręki dosłownie po drugiej stronie ulicy od strefy hotelowej.

Zalety Sousse

Świetne położenie strefy hotelowej: W przypadku dużej części hoteli można się dostać do wielu miejsc (zabytki, sklepy) a do innych tanią i dostępną komunikacją.
Dużo atrakcji na miejscu wesołe miasteczko, muzea, dyskoteki, port jachtowy (w pobliżu).
Łatwy dostęp do: centrów handlowych , sklepów z alkoholem, sklepów z pamiątkami.
Mnóstwo zabytków: wpisana na listę zabytków UNESCO medina (starówka) Wielki Meczet, Ribat.
Tania, dostępna, całodobowa komunikacja: dostępne są zarówno taksówki oraz autobusy miejskie.
Węzeł komunikacyjny: Dla osób lubiących zwiedzać samodzielnie dobrą wiadomością będzie fakt że z Sousse bezpośrednio można dotrzeć do okolicznych miast i zabytków (Kairuan, El Djem, Hammamet, Tunis, Mahdia,). Jest tutaj stacja taksówek wieloosobowych louage , dworzec autobusowy, kolej dalekobieżna oraz podmiejska.
Egzotycznie: w przeciwieństwie do wielu innych kurortów strefa hotelowa jest położona w pobliżu egzotycznego tętniącego życiem miasta (targi, sklepy) Egzotyka jest na wyciagnięcie ręki wystarczy po prostu wyjść z hotelu.
Ponadto praktycznie wszystkie hotele (poza zaledwie kilkoma wyjątkami) mają bezpośredni dostęp do morza.
Największy wybór wycieczek fakultatywnych w porównaniu z innymi miejscowościami. Od 3 dniowego jeep safari po kilkugodzinne wycieczki piesze. Szczegółowy wykaz wycieczek

Wady Sousse

Jak to bywa większych miastach może być niebezpiecznie zdarzają się (rzadko) np wyrwania torebek/aparatów lub nawet napady na osoby np. spacerujące samotnie w miejscach odludnych.
Wiele hoteli jest już poważnie „przechodzonych” Dlatego bardzo starannie należy je wybierać. Np stary nieremontowany hotel 4* może być (dużo) mniej atrakcyjny od nowego 3*

Dodaj komentarz