Monastir wady i zalety

Monastir to schludne, kilkudzisięciotysięczne miasteczko ze niewielką strefą hotelową. Miasto ma symboliczne znaczenie dla Tunezyjczyków ponieważ Tutaj urodził się pierwszy prezydent niepodległej Tunezji Habib Bourgiba. Wybudowano mu mauzoleum które jest jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta.

Zalety Monastiru

Lokalizacja hoteli: Do wszystkich intersujących z punktu widzenia turystów miejsc można tam dotrzeć ze strefy hotelowej piechotą w ciągu zaledwie kilku(nastu) minut.
Egzotycznie: Hotele położone są w mieście tak więc już tuż za bramą hotelu można robić zdjęcia egzotycznych miejsc (małe sklepiki, stragany, kawiarnie)
Bliskość lotniska: Transfer przylotowy/wylotowy który w przypadku innych miejscowości może trwać nawet do kilku godzin w przypadku Monastir trwa zaledwie kilkanaście minut. Pod warunkiem oczywiście że przylot nie odbywa się na nowe lotnisko Enfidha gdyż wtedy sytuacja jest dokładnie odwrotna – transfery są wtedy dość czasochłonne.
Bliskość Sousse: Dogodny dojazd koleją podmiejską zwaną „metro” daje możliwość samodzielnego zwiedzenia położonej w pobliżu miejscowości Sousse w której znajduje się bardzo dużo atrakcji (muzea, wpisana na listę zabytków UNESCO starówka, port jachtowy, ) Wielki Meczet, Ribat.
Zabytki na miejscu : Możliwość samodzielnego zwiedzenia kilku ciekawych zabytków – Ribat, medina (starówka), mauzoleum pierwszego prezydenta Tunezji , które znajdują się w pobliżu hoteli.
Łatwy dostęp do: centrów handlowych , sklepów z alkoholem, sklepów z pamiątkami
Duży wybór wycieczek fakultatywnych Od 3 dniowego jeep safari po półdniowe wycieczki typu wieczorek artystyczny . Szczegółowy wykaz wycieczek

Wady Monastiru

Brak nowych hoteli i dlatego bardzo starannie należy je wybierać kierując się nie tylko ceną jak jedynym wyznacznikiem.
Większość hoteli (poza zaledwie kilkoma wyjątkami) nie ma bezpośredniego dostępu do morza trzeba przejść przez dość ruchliwą ulicę.

Dodaj komentarz