Mahdia wady i zalety

Mahdia to miasteczko o bogatej historii (dawna stolica za dynastii Fatymidów) z niewielką strefą hotelową położoną 5km od miasta. Jedną z zalet strefy turystycznej są bardzo szerokie piaszczyste plaże.

Zalety Mahdii

Kamerlanie W całej strefie hotelowej znajduje się zaledwie kilkanaście hoteli i praktycznie wszystkie mają bezpośredni dostęp do morza.
Egzotycznie: Hotele położone są nieopodal miasta (5km) tak więc wybierając się na dłuższy spacer brzegiem morza z hotelu można robić zdjęcia egzotycznych miejsc (małe sklepiki, stragany, kawiarnie)
Zabytki na miejscu : Możliwość samodzielnego zwiedzenia kilku ciekawych zabytków – medina (starówka), cmentarz, ruiny fortu.
Dość Łatwy dostęp do: centrów handlowych , sklepów z alkoholem, sklepów z pamiątkami wystarczy wybrać się do miasta piechotą (1h spacerem) taksówką lub koleją podmiejską (stacje znajdują się w pobliżu strefy turystycznej)

Wady Mahdii

Brak atrakcji dostępnych w większych kurortach takich jak wesołe miasteczka (Sousse) czy park tematyczny Carthage land – Hammamet)
Długie transfery lotniskowe (Monastir 1h, Enfidha 2h)
Ograniczony wybór wycieczek fakultatywnych. Jednak te najbardziej popularne czyli safari oraz Tunis-Kartagina są dostępne. Szczegółowy wykaz wycieczek

Dodaj komentarz