Hammamet zalety i wady

Hammamet dał początek turystyce w Tunezji. Nie była to jednak turystyka masowa. Pod koniec XIX w bardzo bogaci Europejczycy budowali sobie tutaj własne okazałe rezydencje wypoczynkowe. Niektóre z nich stały się obecnie pensjonatami. Obecnie jednak turystyka poszła w innym kierunku i np dzielnica zwana Hammamet Yasmim mimo swojej atrakcyjności (nowe luksusowe hotele) jest typowym przykładem strefy hotelowej nastawionej na turystykę masową.

Zalety Hammametu

Nowe hotele: W przeciwieństwie do innych miejscowości gdzie hotele się co najwyżej odnawia, w Hammamecie (dokładnie Hammamet Yasmin) ciągle buduje się nowe.
Dość dużo atrakcji na miejscu: park tematyczny „Carthage Land” , dyskoteki, port jachtowy, centrum turystyczne „Nowa Medina”
Łatwy dostęp do: sklepów z pamiątkami, supermarketów
Dogodne położenie: Zaledwie godzina jazdy od Tunisu oraz od Sousse , do których to miejscowości można wygodnie dostać się koleją. Można też autobusem dojechać do bardzo atrakcyjnej miejscowości Nabeul.
Całodobowa komunikacja: dostępne są zarówno taksówki jak i autobusy miejskie.
Dość duży wybór wycieczek fakultatywnych – jedynie rejon Sousse ma większy – Od 3 dniowego jeep safari po kilkugodzinne rejsy statkiem. Szczegółowy wykaz wycieczek

Wady Hammametu

Niewiele zabytków: Praktycznie jedynym godnym odwiedzenia obiektem jest bardzo niewielka medina (stare miasta)
Większość hoteli w strefie Yasmin nie ma bezpośredniego dostępu do morza, trzeba przejść przez dość spokojną ulicę.
Mało egzotycznie: zarówno strefa hotelowa Yasmine jak i „Hammmet Nord” są położone z dala od centrum miasta, nieco lepiej wygląda sytuacja w hotelach strefy środkowego Hammetu. Niestety samo miasto jest delikatnie mówiąc mało interesujące bardzo daleko mu na przykład do Sousse.

Dodaj komentarz