Djerba wady i zalety

Djerba ta wyspa na południu Tunezji jest coraz najbardziej popularna wśród turystów odwiedzjących Tunezję, szczególnie tych którzy odwiedzają ten kraj już nie po raz pierwszy. Świetna pogoda (nawet w zimie) oraz bliskość pustyni to największe zalety wyspy.

Zalety Djerby

Położenie : Djerba leży prawie 400km na południe od kurortów wschodniego wybrzeża (Sousse, Hammmet) Dzięki czemu jest tam lepsza pogoda w zimie oraz na początku (kwiecień) i pod koniec sezonu (październik) w środku sezonu może jednak być zbyt gorąco.
Kilka unikalnych atrakcji na miejscu: ferma krokodyli, Djerbahood, muzea, wioska garncarzy. (Większość z nich można odwiedzić podczas półdniowej wycieczki Djerba w pigułce)
Wszystkie hotele (poza zaledwie kilkoma wyjątkami) mają bezpośredni dostęp do morza.
Transport na wyspie: dostępne są zarówno taksówki jak i autobusy miejskie. Jednak wieczorami jest on bardzo mocno ograniczona
Duży wybór wycieczek fakultatywnych na pustynię – w przeciwieństwie do kontynentu dostępne są wyjazdy jednodniowe na pustynię oraz dwudniowe w tym wyjazd Sahara Explorer + Ksar Ghilane który mimo że trwa zaledwie dwa dni pokrywa się w 90% z wyjazdem 3 dniowym północy Tunezji. Szczegółowy wykaz wycieczek

Wady Djerby

Brak możliwości odwiedzenia jakichkolwiek zabytków z czasów rzymskich oraz punickich ponieważ wszystkie one są one położone zbyt daleko od wyspy.
Brak jednolitej strefy hotelowej: Hotele są rozciągnięte na dość dużej przestrzeni i w przypadku większości z nich w pobliżu nie ma absolutnie nic ciekawego. Każde „wyjście” na miasto wiąże się z zamawianiem taksówki.
Utrudniony dostęp do: centrów handlowych , sklepów z alkoholem, sklepów z pamiątkami. Wszędzie trzeba dojeżdżać taksówką.
Brak zabytków : Poza bardzo niewielkimi ruinami fortu Hiszpańskiego
Słabe połączenie z lądem Mimo że w pobliżu (kilkadziesiąt kilometrów) na lądzie znajduje się kilka ciekawych miejscowości (Douz, Matmata, Chenini, Medenine), to dostanie się do nich wymaga przejazdów z przesiadkami a do tego skorzystania z louage co w praktyce powoduje że decydują się na takie przejazdy jedynie wytrawni globtroterzy.

Dodaj komentarz