Sousse informacje praktyczne i city tour

Zwiedzanie

Sousse city tour to wycieczka podczas której poczujesz egzotyczny klimat wpisanej na listę zabytków UNESCO mediny w Sousse. Przejdziesz się wąskimi uliczkami mediny wypełnionymi orientalnymi towarami i zapachami egzotycznych przypraw. Zobaczysz Wielki Meczet i ribat ( z zewnątrz) oraz odwiedzisz autentyczny dom arabski zamieniony w muzeum. Poznasz  prawdziwą, a nie w wersji dla turystów, kulturę arabską – odwiedzimy między innymi kawiarnię dla miejscowych, targ rybny. oraz inne miejsca do których sam z pewnością byś się nie zapuścił.

Informacje praktyczne

Wycieczka śmiało może zastąpić spotkanie informacyjne z rezydentem. Zdobędziesz mnóstwo informacji praktycznych na temat Tunezji i funkcjonowania w tym kraju. Dowiesz się między innymi: jak poruszać się po mieście  żeby nie dać się  oszukać różnym naciągaczom, nieuczciwym taksówkarzom itp  żerującym na braku doświadczenia świeżo przybyłych turystów. Jak odczytywać tunezyjskie ceny gdyż okazuje się że nie jest to takie oczywiste. Gdzie kupić alkohol, oliwę, drewno oliwne, ceramikę  i inne pamiątki w cenach takich jakie płacą miejscowi. Poznasz sprawdzone i skuteczne techniki targowania się. Będziesz miał okazję zakupu karty telefonicznej i dowiesz się które pakiety internetu są najbardziej opłacalne i jak je aktywować.


Główne atrakcje

Informacje praktyczne

  • Poruszanie się po Tunezji   – Taksówki, autobusy, pociągi, louage
  • Zakupy pamiątek –  cojak, gdzie za ile.
  • Dzwonienie i internet  karty, taryfy, możliwość zakupu karty (zabrać paszport!)
  • Techniki i sztuczki naciągaczy  – jak się przed nimi bronić

Kultura

  • Autentyczna tunezyjska kawiarnia – wypijemy kawę w lokalu gdzie sam nie odważyłbyś się wejść
  • Medina – przejdziemy  przez kręte uliczki mediny i zobaczymy autentyczny targ rybny.
  • Zakupy po arabsku możliwość zakupu pamiątek i poćwiczenie trudnej sztuki targowania  się.

Zabytki

  • Ribat – świetnie zachowany wojskowy klasztor muzułmański. (z zewnątrz)
  • Wielki meczet  –  Jeden z najstarszych meczetów w Tunezji (z zewnątrz)
  • Dom arabski- autentyczny dom bogatego Araba  przekształcony w muzeum. (wejście 5TND)
Płatności tylko bezpośrednio przed wycieczką.  Cena 15 TND/os. Dzieci do 12 roku życia 5TND. Wycieczka nieprzypadkowo odbywa się w PIĄTKI czyli dzień po przylocie. Chodzi o to żebyś już pierwszego dnia po przylocie dowiedział się jak radzić sobie w Tunezji.

Wszelkie bilety wstępu, kawa, herbata, pamiątki są dodatkowo płatne. w sumie ok 7TND Dojazd własny zbiórka przy „Soula Center” na medynie w Sousse. Godzinę zbiórki otrzymasz po złożeniu rezerwacji.

Dodaj komentarz